Hlavní navigace

Kdy nasadí Barrandov Plus HbbTV? Otázka zaskočila i distributora stanice v DVB-T

8. 10. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

O plánech nasadit technologii HbbTV, která v sobě spojuje svět klasické televize a internetu, právě ke kanálu Barrandov Plus mluvil v dubnovém rozhovoru pro Týden.cz šéf Radiokomunikací.

Tematický kanál Barrandov Plus, který se v minulosti přihlásil k budoucímu nasazení technologie HbbTV, nemá termín, kdy by tuto technologii začal využívat, a není prakticky známo, kam se vývoj případných aplikací posunul. Generální ředitel Českých Radiokomunikací Martin Gebauer odpověděl na střední konferenci Innovation Day naší redakci vyhýbavě: Diskuse s TV Barrandov probíhají dlouhodobě, momentálně ale tato záležitost nemá žádný vývoj, přiznal Gebauer. Následně doplnil, že vývoj je pozvolný a celou záležitost by v tuto chvíli nechtěl komentovat.

KL22 hlasovani

K TÉMATU: Nová stanice Barrandov Plus chystá aplikace pro hybridní vysílání HbbTV

O plánech nasadit technologii HbbTV, která v sobě spojuje svět klasické televize a internetu, právě ke kanálu Barrandov Plus mluvil v rozhovoru pro server Týden.cz právě Gebauer. Barrandov Plus bude propojovat lineární televizní vysílání s internetem, což je trend, v němž vidíme budoucnost. Jde o takzvané červené tlačítko. Klasicky tedy zapnete televizi, která je připojena k internetu, kde poběží vybraný kanál, a červeným tlačítkem přepnete na jeho rozšířenou nabídku, uvedl v dubnovém interview šéf Českých Radiokomunikací. O tom, pro jaké aplikace chtěla televize technologii využít, Martin Gebauer nehovořil.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.