Hlavní navigace

Kdy nasadí Barrandov Plus HbbTV? Otázka zaskočila i distributora stanice v DVB-T

8. 10. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

O plánech nasadit technologii HbbTV, která v sobě spojuje svět klasické televize a internetu, právě ke kanálu Barrandov Plus mluvil v dubnovém rozhovoru pro Týden.cz šéf Radiokomunikací.

Tematický kanál Barrandov Plus, který se v minulosti přihlásil k budoucímu nasazení technologie HbbTV, nemá termín, kdy by tuto technologii začal využívat, a není prakticky známo, kam se vývoj případných aplikací posunul. Generální ředitel Českých Radiokomunikací Martin Gebauer odpověděl na střední konferenci Innovation Day naší redakci vyhýbavě: Diskuse s TV Barrandov probíhají dlouhodobě, momentálně ale tato záležitost nemá žádný vývoj, přiznal Gebauer. Následně doplnil, že vývoj je pozvolný a celou záležitost by v tuto chvíli nechtěl komentovat.

ebf - partner 1

K TÉMATU: Nová stanice Barrandov Plus chystá aplikace pro hybridní vysílání HbbTV

O plánech nasadit technologii HbbTV, která v sobě spojuje svět klasické televize a internetu, právě ke kanálu Barrandov Plus mluvil v rozhovoru pro server Týden.cz právě Gebauer. Barrandov Plus bude propojovat lineární televizní vysílání s internetem, což je trend, v němž vidíme budoucnost. Jde o takzvané červené tlačítko. Klasicky tedy zapnete televizi, která je připojena k internetu, kde poběží vybraný kanál, a červeným tlačítkem přepnete na jeho rozšířenou nabídku, uvedl v dubnovém interview šéf Českých Radiokomunikací. O tom, pro jaké aplikace chtěla televize technologii využít, Martin Gebauer nehovořil.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).