Hlavní navigace

Dokumentární Kino Svět odstartuje 1. března, rozšíří nabídku DVB-T v Praze na kanále 46

Jan Potůček

Stanice slibuje tříhodinové premiérové bloky pořadů a filmů každý den, poprvé je nasadí vždy v 15 hodin. Poté je osmkrát zopakuje. Na podobném principu už funguje Prima Zoom.

Doba čtení: 1 minuta

Na tento pátek 1. března naplánovala Československá filmová společnost Leoše Pohla start nové televizní stance Kino Svět. Podle prezentace kanálu, kterou má server DigiZone.cz k dispozici, se nejprve objeví v pražské Regionální síti 4, kterou na kanálu 46 z vysílačů Strahov, Ládví a Zelený pruh provozuje rovněž Pohlova společnost Prague Digital TV. Příjem programu bude volný, naladí ho tedy všichni diváci, kteří chytají signál terestrické televize.

K TÉMATU: Kino Svět bude vysílat v pražském DVB-T, v kabelu by ho měla nabídnout UPC

Kino Svět se označuje za první neplacený 24 hodinový televizní program zaměřený na dokumenty. Slibuje ale i filmy a publicistické pořady seřazené do tematických bloků věnovaných historii, lidem, válce, přírodě, vesmíru a filmu. Ve vysílání by se měl například objevit archivní pořad Československé televize Okna vesmíru dokořán, staré filmové týdeníky, ale i zpravodajství ze světa filmu. Provozovatel slibuje víc než 600 hodin premiér ročně a významný podíl české a slovenské produkce.

Interka19

ČTĚTE TAKÉ: Kino Svět a Horor Film Leoše Pohla získaly kabelovou a satelitní licenci

Cílovou skupinou Kina Svět jsou muži a ženy ve věku od 34 do 55 let, stance má rozšířit programovou nabídku divákům placené kabelové a satelitní televize CS Film, již společně s CS Mini a Horor Filmem rovněž provozuje Pohlova Československá filmová společnost. „Při startu očekáváme více jak 2,5 milionu diváků,“ uvádí. Nová televize slibuje, že se začátkem března objeví i v celostátní nabídce největší kabelové společnosti UPC.

Našli jste v článku chybu?