Hlavní navigace

KKCG nasypalo 82 milionů do Geewy Miloše Enderleho

5. 6. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Investiční fond Springtide, který letos založila skupina KKCG, hlásí první zářez. Minoritní podíl dostává firmu, která stojí i za loterijní Sazkou, do herního byznysu.

Investorské žně pokračují. Nedávno vstoupil do pražského startupu Liftago Karel Janeček a tento týden oznámil třicetimilionovou investici brněnský Videoflot. Teď je tu Geewa.

Investiční fond Springtide Ventures je po J&T další korporátní vějičkou ve světě startupů. Pro každý nadějný projekt, který by měl rozšířit jeho portfolio, má připraveno až sto milionů korun. Prvním z nich je Geewa

„Jako dlouhodobý investor vidíme v Geewě velký potenciál. Především ve multiplayerových her pro mobily,“ tvrdí v tiskové zprávě investiční ředitel skupiny KKCG Michal Tománek.

Monetizace her

Geewa zabývající se vývojem on-line her se před necelými dvěma lety zařadila mezi TOP 10 herních studií na Facebooku. Děkovala za to úspěchu své hry Pool Live Tour, kterou i dnes hraje 2,5 milionu lidí denně.

„Po úspěchu s Poolem jsme všechno investovali do dalšího vývoje, nyní se chceme zaměřit na efektivnost jak v oblasti akvizice nových hráčů, tak v oblasti monetizace našich her,“ tvrdí spolumajitel Geewy Miloš Endrle.

ebf - tip do článku - debata

Firma už během posledního roku trojnásobně navýšila počet zaměstnanců na šedesátku, koupila brněnskou firmu Cuketa a se svým kulečníkem se snaží prorazit i na mobilních telefonech. Zde se jí ale tolik nevede.

„Neuvědomili jsme si, jak moc velký kus chleba si krájíme,“ řekl k tomu v prosincovém rozhovoru pro Lupu zakladatel a technologický ředitel firmy sídlící v pražském Karlíně. Geewa loni utržila 55 milionů korun, ale skončila ve ztrátě 11 milionů. 

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).