Hlavní navigace

KKCG nasypalo 82 milionů do Geewy Miloše Enderleho

Jan Beránek

Investiční fond Springtide, který letos založila skupina KKCG, hlásí první zářez. Minoritní podíl dostává firmu, která stojí i za loterijní Sazkou, do herního byznysu.

Investorské žně pokračují. Nedávno vstoupil do pražského startupu Liftago Karel Janeček a tento týden oznámil třicetimilionovou investici brněnský Videoflot. Teď je tu Geewa.

Investiční fond Springtide Ventures je po J&T další korporátní vějičkou ve světě startupů. Pro každý nadějný projekt, který by měl rozšířit jeho portfolio, má připraveno až sto milionů korun. Prvním z nich je Geewa

„Jako dlouhodobý investor vidíme v Geewě velký potenciál. Především ve multiplayerových her pro mobily,“ tvrdí v tiskové zprávě investiční ředitel skupiny KKCG Michal Tománek.

Monetizace her

Geewa zabývající se vývojem on-line her se před necelými dvěma lety zařadila mezi TOP 10 herních studií na Facebooku. Děkovala za to úspěchu své hry Pool Live Tour, kterou i dnes hraje 2,5 milionu lidí denně.

„Po úspěchu s Poolem jsme všechno investovali do dalšího vývoje, nyní se chceme zaměřit na efektivnost jak v oblasti akvizice nových hráčů, tak v oblasti monetizace našich her,“ tvrdí spolumajitel Geewy Miloš Endrle.

Marcom

Firma už během posledního roku trojnásobně navýšila počet zaměstnanců na šedesátku, koupila brněnskou firmu Cuketa a se svým kulečníkem se snaží prorazit i na mobilních telefonech. Zde se jí ale tolik nevede.

„Neuvědomili jsme si, jak moc velký kus chleba si krájíme,“ řekl k tomu v prosincovém rozhovoru pro Lupu zakladatel a technologický ředitel firmy sídlící v pražském Karlíně. Geewa loni utržila 55 milionů korun, ale skončila ve ztrátě 11 milionů. 

Našli jste v článku chybu?
5. 6. 2014 22:30
Ano (neregistrovaný)

Daji se najit zarucene diry na trhu, uhasit problem co pali spoustu lidi - viz Warhorse studio s hrou Kingdome Come:Deliverance. Her openworld RPG zanru je zalostne malo a jsou vetsinou preplacane magii, priserami nebo nejsou ze stredni stredoveke evropy. Hru KC:D si s radosti koupim, i mi kamaradi, to neni takova loterie pro vyvojare jako ruzne AngryBirds, Farmvilly a pod, takovych hovadin jsou stovky az tisice, casto jen pretexturovane stare hry...ale kdo je liny resit skutecne problemy, tomu …

5. 6. 2014 22:09
fingerpost (neregistrovaný)

Herní byznys je šíleně zrádný. Můžeš vydělat majlant na prkotině, kterou zbastlíš za tři měsíce. Můžeš prodělat majlant na hře, od které si slibuješ, že bude pecka, kterou vyrábíš dva roky. Herní byznys závisí od momentálního vkusu a módy. Je šíleně náročný na marketing.

Mluvil jsem s Milošem Endrlem. Je to sympatický chlap. Přeji mu úspěch.