Hlavní navigace

Klout (opět) změní algoritmus, započítá i zmínky na Wiki

14. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Klout oznámil zásadní změny algoritmu pro výpočet svého skóre „vlivu“ (viz Klout, Kred, PROskore a řada dalších se snaží změřit důležitost lidí). Slibuje zvýšenou přesnost a větší transparentnost. První slíbené neověříte, Klout stále bude počítat „vliv“ pouze hypotetický, protože nikdy nebude schopen opravdu zjistit, jestli (obrazně) někdo se 100 sledujícími ovlivňuje více lidí (v reálném světě), než někdo s tisícem sledujících. Druhé slíbené je nutnost, protože Klout už od loňského roku čelí…

Klout oznámil zásadní změny algoritmu pro výpočet svého skóre „vlivu“ (viz Klout, Kred, PROskore a řada dalších se snaží změřit důležitost lidí). Slibuje zvýšenou přesnost a větší transparentnost.

KL24

První slíbené neověříte, Klout stále bude počítat „vliv“ pouze hypotetický, protože nikdy nebude schopen opravdu zjistit, jestli (obrazně) někdo se 100 sledujícími ovlivňuje více lidí (v reálném světě), než někdo s tisícem sledujících. Druhé slíbené je nutnost, protože Klout už od loňského roku čelí silné kritice právě pro neprůhlednost svého algoritmu.

Klout.com - Aktuální podoba po přihlášení

Klout.com – Aktuální podoba po přihlášení

Nový algoritmus bude prý používat na 400 signálů (místo stávající stovky) a také bude aktualizovat skóre častěji. Navíc se chystá začít zaznamenávat významné „momenty“ (a říká jim skutečně Moments) v obsahu, který nějakých způsobem ovlivnil síť, do které patříte. Mimo to plánuje nový redesign svého webu, tedy www.klout.com, na který si ale budeme muset počkat pár týdnů. Novinkou bude i začlenění dalšího signálu v podobě informací z Wikipedie. 

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).