Hlavní navigace

Klout

Kred spouští Kred Story, konkurence Kloutu zkouší nové věci

Kred – www.kred.com – je jeden z několika systém pro měření „vlivu“ lidí v sociálních sítí. Nejznámější v této kategorii služeb je Klout – www.klout.com – ale zdaleka není jediný (viz Klout, Kred, PROskore a řada dalších se snaží změřit důležitost lidí). Kred je tu, stejně jako Klout, už docela dlouho dobu (v roce 2008 byl spuštěn společnosti PeopleBrowsr) a patří tak určitě mezi jedny z prvních služeb tohoto druhu.

Daniel Dočekal

13. 9. 2012 8:48
Doba čtení: 1 minuta

Klout rozšiřuje obsah své služby o "Momenty" a mění Klout.com

Nová podoba www.klout.com je (pro vybrané uživatelé) zpřístupňována v „preview“ verzi, tak aby se mohli podívat, jak bude Klout.com vypadat. Změny navazují na ohlášenou a nasazenou změnu algoritmu (viz Klout (opět) změní algoritmus,započítá i zmínky na Wiki). Změněný Klout.com má novou podobu uživatelského profilu i dashboardu. V rámci profilu je hlavní novinkou začlenění „Momentů“ („Moments“) z historie účtů, které si uživatel do Kloutu připojil. Momenty mohou být užitečnou pomůckou, protože…

Daniel Dočekal

1. 9. 2012 11:55
Doba čtení: do minuty

Klout (opět) změní algoritmus, započítá i zmínky na Wiki

Klout oznámil zásadní změny algoritmu pro výpočet svého skóre „vlivu“ (viz Klout, Kred, PROskore a řada dalších se snaží změřit důležitost lidí). Slibuje zvýšenou přesnost a větší transparentnost. První slíbené neověříte, Klout stále bude počítat „vliv“ pouze hypotetický, protože nikdy nebude schopen opravdu zjistit, jestli (obrazně) někdo se 100 sledujícími ovlivňuje více lidí (v reálném světě), než někdo s tisícem sledujících. Druhé slíbené je nutnost, protože Klout už od loňského roku čelí…

Daniel Dočekal

14. 8. 2012 19:41
Doba čtení: 1 minuta

Název PinClout se nelíbí Kloutu

 PinClout je zhruba týden stará služba, která se pokouší o změření vlivu uživatelů www.Pinterest.com. Podobnost slov „Clout“ a „Klout“ samozřejmě čistě náhodná, ale Kloutu (www.klout.com) se nelíbí. A jak uvádí TechCrunch.com, PinClout.com už od právníků Klout.com dostal upozornění na nutnost změny názvu. Moc asi nepomohlo ani počáteční používání „Klout for Pinterest“ (což je, mimochodem, hojně používaná fráze pro řadu dalších podobných služeb).

Daniel Dočekal

4. 3. 2012 15:43
Doba čtení: do minuty

Klout, Kred, PROskore a řada dalších se snaží změřit důležitost lidí

Je důležité vědět, jak jsou lidé na Internetu vlivní? Nepochybně ano, zejména pokud jde o firmy, marketing a public relation. Ale možná je to důležité i čistě z onoho hlediska „e-peen“ charakteristiky. Pak je možná dobré vědět, kdo má „větší Klout“. Nebo prostě větší „skóre“.

Daniel Dočekal

19. 12. 2011 6:25
Doba čtení: 5 minut

Klout změnil algoritmus a z Klábosení vypadla nová jednička českého Twitteru

Tři měsíce připravovaná změna algoritmu www.klout.com se dnes v noci projevila i v žebříčku českých účtů na Twitteru v podání www.klaboseni.cz – Na první místo se dostal @MichalVurm (blablabla …. prostě DEGEN ). Na první příčku ho vynesl pravděpodobně jediný faktor, jeho YouTube videa (najdete zde).  Původní počáteční jedničkou českého Twitteru podle Kloutu byl awwBieber – už to mělo dostatečnou vypovídací schopnost o tom, jestli Klout určuje “vlivnost”.

Daniel Dočekal

27. 10. 2011 8:55
Doba čtení: 1 minuta

Klout chystá změnu algoritmu

Podle A New Era for Klout Scores se příští týden na www.klout.com objeví nová podoba algoritmu, který určuje „jak vlivní“ jsou lidé na sociálních sítích. Klout diplomaticky varuje, že „většina uživatelů uvidí skóre stejné nebo vyšší, ale někteří mohou spadnout dolů“.  Nový algoritmus Klout.com připravoval tři měsíce. 

Daniel Dočekal

21. 10. 2011 13:03
Doba čtení: do minuty

Klout doplnil Google Plus

Klout – www.klout.com – doplnil do svého algoritmu určování „vlivu“ na sociálních médií čerstvě i Google Plus. Připojit ke svému Klout účtu Google Plus můžete prostřednictvím Google Plus API – Klout tak bude vycházet z toho, co prozatím Google Plus v API umožňuje získat. Do svého „Klout skóre“ už můžete na Klout.com nechat „započítat“ Twitter, Facebook, Google+, LinkedIn, Foursquare, YouTube, Instagram, Tumblr, Blogger, Last.fm a Flickr. V přípravě je Quora, Yelp, Posterous a Wordpress.

Daniel Dočekal

21. 9. 2011 11:06
Doba čtení: do minuty