Hlavní navigace

Klout změnil algoritmus a z Klábosení vypadla nová jednička českého Twitteru

27. 10. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Tři měsíce připravovaná změna algoritmu www.klout.com se dnes v noci projevila i v žebříčku českých účtů na Twitteru v podání www.klaboseni.cz – Na první místo se dostal @MichalVurm (blablabla …. prostě DEGEN ). Na první příčku ho vynesl pravděpodobně jediný faktor, jeho YouTube videa (najdete zde).  Původní počáteční jedničkou českého Twitteru podle Kloutu byl awwBieber – už to mělo dostatečnou vypovídací schopnost o tom, jestli Klout určuje “vlivnost”.

Tři měsíce připravovaná změna algoritmu www.klout.com se dnes v noci projevila i v žebříčku českých účtů na Twitteru v podání www.klaboseni.cz – Na první místo se dostal @Michal­Vurm (blablabla …. prostě DEGEN :D). Na první příčku ho vynesl pravděpodobně jediný faktor, jeho YouTube videa (najdete zde).  Původní počáteční jedničkou českého Twitteru podle Kloutu byl awwBieber – už to mělo dostatečnou vypovídací schopnost o tom, jestli Klout určuje “vlivnost”.

Problém Kloutu v jeho současné podobě je v zahrnutí mnoha různorodých služeb pod jedno „skóre“. U www.klabose­ni.cz se to pak projevuje tím, že žebříček českých účtů na Twitteru není primárně o „nejvlivnějších“ lidech na Twitteru, ale do jejich „vlivu“ jsou zahrnuty další služby. A daleko spíše než žebříčkem „vlivu“ jde o žebříček „popularity“ – poslední změna algoritmu ukazuje, že postačí aby se objevil účet, který je populární pouze na YouTube a rázem se ocitne mezi „nejvlivnějšími“ (podle Kloutu) i na českém Twitteru.

CIF - osobnosti

Klout by možná měl začít poskytovat dílčí skóre pro jednotlivé služby, tak aby bylo možné lépe posoudit vliv na celkové skóre. Otázka je, zda by to vůbec něco vyřešilo. Skóre Kloutu je proprietární a tajný algoritmus. A jako všechny podobné algoritmy vychází z nějakých předpokladů, které ale nedokáží zhodnotit reálnou „vlivnost“. Popularitu ano, pokud za popularitu budete brát „počty“ (sledujících, retweetů, sdílení či citací).

Zdroj: Klout změnil algoritmus a TOP českého Twitteru se otřáslo

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).