Hlavní navigace

Kódy od Mr. Linxe jsou prý opravdu ďábelské

11. 2. 1999
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Neuplynul ani jeden den od uvedení nových kódů Mr. Linxe, o nichž jsme psali i my, a NetMag zveřejnil senzační odhalení: Mr.Linx si za určitých okolností dává na stránky své bannery bez započítání. Je to sólokapr nebo prázdná bublina? Jak se to vezme, ale spíš to druhé.

Tak nejdříve ten článek na NetMagu: tady je. Jeho autor, pARANOIK (to je redakční přezdívka, nikoliv diagnóza) Vladimír Železný v něm uvádí:

(…) Namítám však proti tomuto: součástí kódu je i tag

<NOSCRIPT>
<A href="http://Mr.Linx.cz">
<IMG src="http://Mr.Linx.cz/banners/banner.gif"
alt="Mr.Linx Banner exchange"> </a>
</NOSCRIPT>

Což je (imho) sviňárna, prasárna a zlodějina jaksepatří. Protože tím získá Mr.Linx banner zadarmo od všech (a že jich zrovna není málo, to je asi jasné), kdo mají javascript vypnutý.

Souhlasím s NetMagem, že to není nejsprávnější řešení, ale pokud jde o „společenskou nebezpečnost“ tohoto počínání, neviděl bych to tak zle. Nesdílím totiž názor, že Javascript má vypnutý podstatná část lidí, dokonce si myslím, že jde o zcela marginální procento. Správci Mr.Linxe jistě mohli zvolit lepší řešení, ale nehledal bych u nich nutně zištné motivy – počet impresí jejich banneru, ke kterým takto přijdou, podle mého názoru není významný.

Zeptali jsme se ostatně během na jejich názor i zástupců provozovatelů Mr. Linxe, Martina Kuby a Patricka Zandla. Podle Patricka jde o zcela marginální problém, protože v dosavadním testovacím režimu, kdy byl nový kód nasazen na vybraných serverech, se prokázalo, že uživatelů bez Javascriptu je poměrně málo. Konkrétní čísla však prozradit nechtěl s odkazem na to, že potřebuje alespoň týden oficiálního provozu, aby si mohl ověřit, že podobná čísla platí obecně, nikoliv jen pro testovací servery.

Podobný názor zastává i Martin Kuba, který navíc podotkl: „Navíc zde si každý server může nadefinovat jakýkoliv banner – takže třeba svého vlastního serveru.“

Oficiální pravidla to sice tak docela neumožňují (je zakázáno kód jakkoliv upravovat), ale jak vidíte, Mr. Linx se na vás v tomto případě zlobit nebude. Takže můžete zvolit třeba postup, který navrhuje ve svém článku Vladimír Železný – dát si na toto místo odkaz na banner Billboardu, který Javascript nepotřebuje.

Jak vidíte, problém je zřejmě vyřešen k všeobecné spokojenosti.

Marek Antoš

MM socky3


Starší, související články:

* Žluťoučký Mr. Linx úpí dábelské kódy
* Mr.Lin(x) se zpožděním nových služeb
* Mr. Lin(x) k ježíškovi
* Mr. Linx znovu na scéně – znovu a úplně jinak
* Já na bráchu, brácha na mě

Autor článku

Autor je někdejším šéfredaktorem serveru Lupa. V současné době už se psaní věnuje pouze v míře menší než malé, a to zásadně pro radost.