Hlavní navigace

Kódy od Mr. Linxe jsou prý opravdu ďábelské

Marek Antoš

Neuplynul ani jeden den od uvedení nových kódů Mr. Linxe, o nichž jsme psali i my, a NetMag zveřejnil senzační odhalení: Mr.Linx si za určitých okolností dává na stránky své bannery bez započítání. Je to sólokapr nebo prázdná bublina? Jak se to vezme, ale spíš to druhé.

Doba čtení: 2 minuty

Tak nejdříve ten článek na NetMagu: tady je. Jeho autor, pARANOIK (to je redakční přezdívka, nikoliv diagnóza) Vladimír Železný v něm uvádí:

(…) Namítám však proti tomuto: součástí kódu je i tag

<NOSCRIPT>
<A href="http://Mr.Linx.cz">
<IMG src="http://Mr.Linx.cz/banners/banner.gif"
alt="Mr.Linx Banner exchange"> </a>
</NOSCRIPT>

Což je (imho) sviňárna, prasárna a zlodějina jaksepatří. Protože tím získá Mr.Linx banner zadarmo od všech (a že jich zrovna není málo, to je asi jasné), kdo mají javascript vypnutý.

Souhlasím s NetMagem, že to není nejsprávnější řešení, ale pokud jde o „společenskou nebezpečnost“ tohoto počínání, neviděl bych to tak zle. Nesdílím totiž názor, že Javascript má vypnutý podstatná část lidí, dokonce si myslím, že jde o zcela marginální procento. Správci Mr.Linxe jistě mohli zvolit lepší řešení, ale nehledal bych u nich nutně zištné motivy – počet impresí jejich banneru, ke kterým takto přijdou, podle mého názoru není významný.

Zeptali jsme se ostatně během na jejich názor i zástupců provozovatelů Mr. Linxe, Martina Kuby a Patricka Zandla. Podle Patricka jde o zcela marginální problém, protože v dosavadním testovacím režimu, kdy byl nový kód nasazen na vybraných serverech, se prokázalo, že uživatelů bez Javascriptu je poměrně málo. Konkrétní čísla však prozradit nechtěl s odkazem na to, že potřebuje alespoň týden oficiálního provozu, aby si mohl ověřit, že podobná čísla platí obecně, nikoliv jen pro testovací servery.

Podobný názor zastává i Martin Kuba, který navíc podotkl: „Navíc zde si každý server může nadefinovat jakýkoliv banner – takže třeba svého vlastního serveru.“

Oficiální pravidla to sice tak docela neumožňují (je zakázáno kód jakkoliv upravovat), ale jak vidíte, Mr. Linx se na vás v tomto případě zlobit nebude. Takže můžete zvolit třeba postup, který navrhuje ve svém článku Vladimír Železný – dát si na toto místo odkaz na banner Billboardu, který Javascript nepotřebuje.

Jak vidíte, problém je zřejmě vyřešen k všeobecné spokojenosti.

Marek Antoš

PR Summit 2018 Tip Flixbus


Starší, související články:

Našli jste v článku chybu?