Hlavní navigace

Kompenzace podle Primy: sedm až osm nových kanálů

30. 4. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
30. 4. 2007

Televize Prima vystupňovala požadavky, za jakých je ochotna vzdát se současných analogových frekvencí a vyměnit je za prostor v digitálních multiplexech. Výkonný ředitel stanice Petr Chajda v rozhovoru pro týdeník Marketing a Media uvedl, že by Prima dokázala připravit sedm nebo i osm nových kanálů.

MMF24

Je to maximalistický požadavek, který odráží naše programové možnosti, know-how MTG (švédský spolumajitel Primy, pozn.red.) a schopnost připravit pro diváky atraktivní obsah. V podstatě chceme stejné podmínky pro Novu i Primu – stejný počet kompenzačních licencí. Určitě ne o jednu licenci méně, jak si to Nova představuje, řekl Chajda.

Postoj Primy vůči procesu digitalizace se po nástupu nového výkonného ředitele nově formuluje a novou koncepci musí podle Chajdy nejprve schválit představenstvo FTV Prima Holdingu, v němž jsou zástupci švédské MTG a původního majitele Primy, české mediální skupiny GES. Budeme požadovat stejné podmínky. A bylo by naivní domnívat se, že bez účasti stávajících komerčních televizí bude digitalizace úspěšná, dodal Chajda.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).