Hlavní navigace

Koncert Chci Wave zpět proběhne 13. ledna od 19 hodin v Retro Music Hall

7. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
7. 1. 2009

Další koncert na podporu Českého rozhlasu – Radia Wave proběhne v úterý 13. ledna od 19 hodin v pražské Retro Music Hall ve Francouzské ulici 4. Serveru DigiZone.cz to sdělil pořadatel, Robin Čumpelík z občanského sdružení Pro Wave. Akce je koncipovaná jako oslava třetích, „nedožitých“ narozenin Radia Wave v pražském éteru, a poukazuje na loňské vypnutí analogového vysílání této stanice na jediném jejím analogovém vysílači Cukrák pro Prahu a střední Čechy.

Na koncertu vystoupí například kapely Midi Lidi, Please The Trees nebo G Point Hunters (Roman Holý a Matěj Rupert). Datum koncertu je symbolické: právě 13. ledna před třemi lety totiž začalo Radio Wave oficiálně vysílat. Jelikož pak kvůli zásahům Rady ČRo muselo být Radio Wave z FM vysílání vypnuto, bude tento koncert jakýmisi třetími nedožitými FM narozeninami rádia, vysvětlil člen sdružení Pro Wave Jan Vávra.

WT100

Sdružení, které má oficiální sídlo v Hluboké nad Vltavou, také spustilo nové internetové stránky www.chciwavez­pet.cz, na kterých soustřeďuje veškeré dosavadní aktivity na podporu Radia Wave. Podle Robina Čumpelíka by se k této aktivitě měli připojit i zastánci rozhlasové reality show Odhalení a příznivci internetového iProtestu proti změnám na Radiožurnálu, které loni zaváděla tehdejší ředitelka Barbora Tachecí.Pozvánka občanského sružení Pro Wave na koncert k oslavě třetích narozenin Radia Wave

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).