Hlavní navigace

Konec prázdnin a návrat seriálů Nově svědčí, přibylo jí diváků

30. 8. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
30. 8. 2007

Televize Nova se ve sledovanosti pozvolna dostává na předprázdninová čísla. Minulý týden sice ještě v celodenních výsledcích ještě nepřekonala v podílu na trhu mezi diváky staršími patnácti let hranici 40 procent, v hlavním vysílacím čase od 19 do 23 hodin se jí to ale podařilo.

GRAF: Podíl televizí na trhu za 34. týden 2007 (PDF, 25kB)

Nova minulý týden zaznamenala celodenní podíl 38,90 procenta a v prime time dokonce 41,09 procenta. Pomohl jí k tomu návrat premiérových řad původních seriálů, ale také vzrůstající sledovanost Televizních novin, o které diváci během léta ztráceli zájem. Další diváky by Nově měla přinést nová reality show Vem si mě!, která odstartuje v neděli 9. září a poté třetí řada seriálu Pojišťovna štěstí, již uvede v říjnu.

ebf - tip do článku - debata

Dobré výsledky ale vykazuje také veřejnoprávní Česká televize. Zvlášť program ČT 1 si udržuje vysoký podíl na trhu. V uplynulém týdnu šlo v celodenních číslech u dospělých diváků o 24 procent a v hlavním vysílacím čase dokonce 26,60 procenta. Naopak se nedařilo Primě, která ani v jednom případě nedosáhla hranice 20 procent. V celodenních číslech Prima vykázala podíl 19,36 procenta a v prime time 18,60 procenta.

Na sledovanosti Primy se ale výrazně projeví start třetí řady reality show VyVolení – Noví hrdinové z tohoto týdne. Digitální programy ČT 4 Sport a ČT 24 v uplynulém týdnu nepřekonaly hranici jednoprocentního podílu na trhu.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).