Hlavní navigace

Konec rušení analogu na jihozápadě Čech

30. 3. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
30. 3. 2007

Radiokomunikace dnes ukončily v oblasti Klatov a Nýrska vysílání televize Nova na 7. televizním kanálu. Nerušený příjem televizního vysílání na Šumavě zajišťuje nový analogový převáděč na 26. kanále, který má stejné pokrytí jako rušený kanál R7, uvedl Martin Roztočil, ředitel Úseku vysílacích služeb Radikomunikací. Analogový signál začala 6. prosince minulého roku rušit digitální televize z německého vysílače Hoher Bogen. Radiokomunikace převedly vysílání Novu na 26. kanál už v prosinci, její signál na 7. kanále ale běžel až do dnešního dne.

Technici Radiokomunikací zároveň provedli úpravy analogových vysílacích zařízení a polarizaci vysílacích antén televizních převáděčů v oblasti rušení. Firma se pokusí společně s Českým telekomunikačním úřadem nalézt způsob, jak zmírnit dopad budoucího rušení analogového vysílání v ČR vysílači DVB-T z Německa.

ICTZ23

Televizní převáděče, které vysílají na novém kmitočtu či polarizaci:

Železná Ruda – Rozvodí: Kanál 26, polarizace horizontální
Nýrsko: Kanál 26, polarizace horizontální
Klatovy- Hůrka: Kanál 11, polarizace vertikální
Velhartice: Kanál 8, polarizace horizontální
Horažďovice: Kanál 8, polarizace horizontální
Spálené Poříčí: Kanál 8, polarizace horizontální

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.