Hlavní navigace

Konference Digimedia se chce letos věnovat hlavně druhé digitální dividendě

22. 5. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: AČRA-MK
Hlavním tématem letošního ročníku konference bude přechod na systém DVB-T2, který je s trochou nadsázky nazýván „druhou digitální revolucí“.

Konference Digimedia 2017 nabídne odborníkům i veřejnosti pohled zahraničních expertů, kteří přijali pozvání pořadatelů. Mezi nimi je například Martin Dawson, (European Commission Audiovisual Industry and Media Programmes, Deputy Head of Unit I3), Leszek Bujak (General Manager, Sales CEE, SES Astra), Zsolz Nagy (CTO Towercom Slovensko) nebo Bartosz Witak (SVP General Manager CEE, VIACOM). 

Program konference přinese řadu otázek, na které se ne vždy najde jednoznačná odpověď: Je v ohrožení free to air vysílání a komu by tento stav vyhovoval? DVB-T v současnosti u nás preferuje šedesát procent domácností a zatím stále mírně roste. Jaká jsou očekávání diváků a posluchačů? Potenciál příznivců se ale může váháním při přechodu na DVB-T2 ztratit, protože se velice rozvíjí přenos rychlého mobilního internetu. Jaké jsou strategie soukromých a veřejnoprávních médií? Jakou roli mohou hrát v médiích big data? Budou vytvářet sledovanost a mohou také spoluvytvářet content? 

MMF24

PSALI JSME: Videosestřih jako rozloučení s konferencí Digimedia 2016

V programu vystoupí mimo zahraničních hostů i přední odborníci naší mediální scény, byznysu i zástupců státní správy. Vystoupí mimo jiné Martin Gebauer (ČRa), Marek Singer (FTV Prima), Štěpán Peichl (TV Nova), Petr Dvořák (ČT), Štěpán Wolde (TV Óčko), Radim Pařízek (Digital Broadcasting), Michaela Vasilová (Atmedia Czech), Michel Fleischmann (APSV) nebo René Zavoral (Český rozhlas). Konference, kterou pořádá Asociace českých reklamních agentur v prostorách České televize na Kavčích horách, se koná opět pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva kultury ČR, Českého telekomunikačního úřadu a Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. 

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).