Hlavní navigace

Konsorcium podporující hybridní vysílání HbbTV má už 50 členů

12. 9. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
12. 9. 2011

Už 50 subjektů – televizních stanic, vysílatelů a výrobců elektroniky – je v takzvaném „Konsorciu HbbTV“. Toto sdružení podporuje právě rozvoj hybridního televizního vysílání, které se označuje uvedenou zkratkou. Mezi těmi nejznámějšími subjekty figurují například ARD/ZDF, France Televisions, SES Astra – nebo výrobci elektroniky – Philips nebo Sony.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: Veletrh IFA přinesl posun v hybridním vysílání. Chystá ho i France Télévisions

Členové, kteří jsou v rámci „HbbTV Consortium“ sdruženi, mají možnost utvářet tento standart do budoucna. Především na německém trhu je HbbTV již zaběhnutým standardem. Dostupný je nejen v klasických televizorech a set-top-boxech, ale také v multimediálních zařízeních. V České republice zatím stávající vývoj hybridnímu vysílání příliš nepřeje. Využívat ho chce od příštího roku pouze veřejnoprávní televize, komerční subjekty se k němu staví spíše zdrženlivě a jdou cestou implementace svého obsahu prostřednictvím konkrétních značek elektroniky.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.