Hlavní navigace

Korporátní startupové nadšení pokračuje. Deutsche Telekom rozjíždí další fond

11. 11. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Půl miliardy eur si připravila německá matka tuzemského T-Mobilu pro investice do technologických nadějí. Odstartovat by měl na začátku roku 2015.

Jak zoufale velké korporace potřebují inovace, dokazují jejich poslední kroky. Startupový program už má v podstatě každá a začínají se objevovat i speciální fondy. 

Intel, Google, Nokia a teď i Deutsche Telekom chtějí nalít další peníze do nadějných firem, které mají přinést buď nové služby, nebo případné zisky v případě úspěšných exitů.  

Deutsche Telekom Capital Partners bude mít od rozjezdu v pokladně 500 milionů eur, na jejichž rozdělení má pět let a nahradí tak už svůj starší fond T-Venture. Ten funguje už od roku 1998. 

T-Venture chce vedení operátora uzavřít s tím, že veškeré investice teď potečou přes nový fond. Dosavadní tým se bude ale dál starat o přibližně stovku firem, do které v průběhu minulých šestnácti let nainvestoval.

Síla korporace

Půlmiliardový balík tak rozšíří startupové aktivity v podobě akcelerátorů hub:raum, který z tuzemských startupů absolvoval třeba ostravský tým Monkey Data.

CIF20-tip-debata

Nový fond by se měl zpočátku zaměřovat především na německý trh. Podle šéfa Deutsche Telekomu Tima Höttgese by měl propojit výhody obou světů – kontakty a sílu velké korporace a flexibilitu malé investiční firmy. 

Operátoři ale nejsou jediní, kteří se začínají rozkoukávat ve světě investic. Fond se sto miliony dolarů připravil i Autodesk pro vývojáře ze scény 3D tisku. Ekosystém vznikající kolem chytrých aut chce stejnou částkou oživit i finská Nokia

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.