Hlavní navigace

Koupit si DVB-T2 přijímač? Až podle programů, říkají čtenáři DigiZone.cz

Programová nabídka v plánované zemské digitální síti DVB-T2 bude hrát hlavní roli v rozhodování diváků, zda si pořídí nový digitální přijímač s DVB-T2 tunerem. Alespoň to vyplývá z ankety pod článkem serveru DigiZone.cz Smělý plán: do olympiády 2012 pokrýt většinu Česka signálem DVB-T2, které se k dnešnímu dni zúčastnilo přes 500 hlasujících.

ROZHOVOR K TÉMATU: DVB-T2? Je to hezký plán, ale rozhodnou peníze, říká šéf digitalizace ČT

Pro 36 procent respondentů je důležité, jaké programy by v síti DVB-T2 vysílaly a zda by byl příjem takové sítě bezproblémový. Čtvrtina hlasujících odpověděla, že by si přijímač s DVB-T2 tunerem pořídila okamžitě, jakmile by bylo toto vysílání k dispozici. 18 procent účastníků ankety odmítá krátce po koupi nového digitálního přijímače s DVB-T tunerem znovu investovat do přijímače s tunerem DVB-T2.

ČTĚTE TAKÉ: Zavádění DVB-T2 v Británii povede k „manévrům“ s multiplexy DVB-T

Další nezanedbatelná skupina, 12 procent respondentů, má už příjem televizních programů ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV), které by měly vysílat v sítí DVB-T2, zajištěn přes satelit, kabel nebo IPTV. Devět procent hlasujících zatím neví, zda by si DVB-T2 přijímač pořídilo a počká, až se v tomto standardu začne reálně vysílat.

Našli jste v článku chybu?