Hlavní navigace

Kraje podporují návrh ČTÚ vypnout analog do listopadu 2011

29. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

29. 3. 2008

Asociace krajů České republiky plně podporuje návrh Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ), aby zemské analogové televizní vysílání v ČR skončilo k 11. listopadu 2011. Na čtvrteční schůzce s předsedou Rady ČTÚ Pavlem Dvořákem v Hradci Králové to řekl hejtman Královéhradeckého kraje a pověřený zástupce asociace Pavel Bradík, informoval server Česká média.

ČTĚTE TAKÉ: Kraje vyzývají ČTÚ: moc se s tou digitalizací „nemažte“!

cif-tip-téma-foto

Dvořák seznámil Bradíka s návrhem Technického plánu přechodu (TPP), který nyní posuzuje ministerstvo průmyslu a obchodu a jímž by se měla příští měsíc zabývat vláda. Hejtman podle Českých médií ocenil přístup ČTÚ a dobrou informovanost krajů. Dvořák vystoupil už na lednovém setkání Asociace krajů ČR v Brně, kterého se zúčastnil také jeho jmenovec, generální ředitel televize Nova Petr Dvořák.

V Hradci Králové proběhne 7. a 8. dubna konference Internet ve státní správě a samosprávě, která má v úterý 8. dubna dopoledne na programu také blok věnovaný digitální televizi. ČTÚ při této příležitosti předvede měřicí vůz a nechá na dva dny zprovoznit experimentální vysílání zemského digitálního multiplexu A pro Hradec Králové a okolí (mapa předpokládaného pokrytí).

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.