Hlavní navigace

Který malware se nejvíce šířil v květnu?

8. 6. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podle statistik společnosti Panda Software téměř polovinu všech detekovaných infekcí v minulém měsíci tvořily trojské koně následované adwarem. Mírně se prý zvýšilo procento spywarových útoků a útoků s využitím botů. Tvorcovia škodlivých kódov sa v súčasnosti sústreďujú takmer výlučne na šírenie takých typov, ktoré prinášajú finančný zisk. Aj preto dnes nedochádza k hromadným epidémiám spôsobeným tradičnými vírusmi alebo červami, uvedl Luis Corrons, technický ředitel PandaLabs. Nejvíce se prý v…

Podle statistik společnosti Panda Software téměř polovinu všech detekovaných infekcí v minulém měsíci tvořily trojské koně následované adwarem. Mírně se prý zvýšilo procento spywarových útoků a útoků s využitím botů. Tvorcovia škodlivých kódov sa v súčasnosti sústreďujú takmer výlučne na šírenie takých typov, ktoré prinášajú finančný zisk. Aj preto dnes nedochádza k hromadným epidémiám spôsobeným tradičnými vírusmi alebo červami, uvedl Luis Corrons, technický ředitel PandaLabs. Nejvíce se prý v květnu šířil červ MsnPhoto.A.worm distribující se prostřednictvím podvodných zpráv v komunikační síti MSN Messenger. (Tisková zpráva)

Konkurenční Eset Software to vidí jinak. Podle jeho čísel nejvíce infekcí v květnu opět způsobil TrojanDownloa­der.Ani.Gen zneužívající problém se špatným zpracováním animovaných kurzorů ve Windows. Záplata je přitom k dispozici již řadu týdnů. Eset zároveň upozorňuje na rodinu červů Perlovga, která se prý letos masivně šíří přes USB flash disky a podobná média. Cílem Perlovgy je sbírat citlivá data z napadeného počítače. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.