Hlavní navigace

Kvalifikační zápasy českých fotbalistů na Euro 2012 Čtyřka nabídne

6. 1. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
6. 1. 2011

Začátkem prosince ještě nebylo na Kavčích horách jasno, nyní už se však ví, že kvalifikační zápasy české fotbalové reprezentace pro Euro 2012 v Polsku a na Ukrajině na obrazovce České televize budou. Česká televize zakoupila po mimořádně složitých jednáních vysílací práva na všechny zápasy kvalifikační skupiny, sdělil dnes novinářům mluvčí Ladislav Šticha.

ICTZ23

K TÉMATU: Novinky ČT 24, ČT 4 a Nových médií České televize na rok 2011

Vleklá jednání o zakoupení vysílacích práv byla korunována úspěchem a diváci ČT 4 se nyní mohou těšit na opravdové fotbalové lahůdky, slibuje Šticha. Stanice odvysílá také reprezentační fotbalový zápas Česka se Španělskem, který se ale hraje venku. Právě nad ním visel největší otazníkem. ČT na něho totiž tím pádem neměla automaticky nárok. „Majitelé práv se snaží v době krize získat větší peníze na právech od televizí a my se musíme snažit tu cenu dostat na normální úroveň,“ uvedl koncem loňského roku výkonný ředitel Čtyřky Jiří Ponikelský.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.