Hlavní navigace

Lenovo nabídne domácí cloudové úložiště

13. 1. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Lenovo
Na CES 2014 se objevilo osobní cloudové úložiště Beacon, domácí počítač s Androidem N308 a mj. i tabletový počítač Lenovo Horizon 2.

Pro naše účely je nejzajímavější Beacon, který má představovat centrum digitální zábavy a datový rozcestník přístupný odkudkoliv. Jde o první osobní cloudové úložiště Lenovo a umožňuje snadno ukládat a také sdílet libovolný multimediální obsah, a to prostřednictvím počítače nebo mobilního zařízení typu telefon či tablet. A umí to pochopitelně jak na přímo, tak na dálku. 

Lenovo se při jeho vývoji zaměřilo především na ovládání o kterém říká, že „je jednodušší než u zařízení typu NAS server“. Soubory tak můžete nahrávat buď bezdrátově, anebo pomocí vestavěného USB, a to stisknutím jediného tlačítka. K dispozici je i funkce automatického nahrání snímku z fotoaparátu nebo chytrého telefonu přes Wi-Fi nebo 3G. Díky zdarma dostupné aplikaci pro Android můžete dokonce změnit váš chytrý telefon na dálkový ovladač, kterým pak Beacon napojený na televizor pomocí HDMI kabelu, řídíte. 

WT100 jmena


Autor: Lenovo

Soubory jsou zabezpečeny přístupovými právy a umístěny přímo uvnitř Beaconu (kapacita až 6 TB), který tedy máte u vás doma a tudíž není třeba za ukládání dat platit. K dálkovému přenosu souborů pak dochází přímo z něj (zabudován je dvoujádrový procesor Intel Atom), a to buď přes Wi-Fi, Ethernet či 3G. Je zřejmé, že se v tomto okamžiku rychlost odvíjí od vaší internetové sítě. 

Lenovo Beacon bude ke koupi nejdříve ve druhém čtvrtletí 2014, cena zatím nebyla stanovena.