Hlavní navigace

Leoš Pohl převedl většinový podíl v pražské Regionální síti 4 na jejího investora

Regionální multiplex pokrývající signálem Prahu a část středních Čech obsahuje mimo jiné programy TV Noe, Harmonie TV, KinoSvět, Český Impuls a Rádio Dechovka.
Lukáš Polák 6. 3. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ostravský podnikatel Leoš Pohl snížil stoprocentní podíl společnosti Mediapoli ve firmě Prague Digital TV, která provozuje pražskou a středočeskou Regionální síť 4, a ponechal si v ní nově pouze 33,5 %. Vyplývá to z posledního zápisu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), který byl publikován včera. Podíl 66,5 % byl nově převeden na podnikatele Pavla Frombergera. Pohl serveru DigiZone.cz řekl, že na fungování multiplexu se nic nemění. Zachoval jsem si právo veta ve všech otázkách, sdělil naší redakci Pohl. Regionální síť 4 šíří signál z vysílačů Strahov, Ládví a Zelený pruh.

CIF20

NEPŘEHLÉDNĚTE: Operátoři sítí DVB-T se obávají lobbingu „mobilářů“ pro uvolnění pásma 700 MHz

A proč se rozhodl ostravský podnikatel svůj podíl ve společnosti Prague Digital TV prodat? V době, kdy jsem multiplex rozjížděl, jsem si na něj půjčil právě od pana Frombergera. Na konci roku jsem stál před rozhodnutím, co dál. Po dohodě s investorem jsem se to kapitalizoval, upřesnil pro DigiZone.cz Leoš Pohl. „V současné době je multiplex naplněn a k žádné změně v něm nedochází. Na samotné vysílání nemá tato skutečnost žádný dopad. Pavel Fromberger tak v záležitosti Regionální sítě 4 fungoval jako investor, Pohlova společnost Mediapoli jako vlastník.