Hlavní navigace

Léto na Primě: Novinky ve zpravodajství a zrestartovaný Knight Rider

28. 6. 2010
Doba čtení: 6 minut

Sdílet

Autor: 115393
Televize Prima nechce během letních měsíců usnout na vavřínech, proto pro své diváky připravila hned několik novinek a většina z nich bude věnovaná zpravodajství. Tou nejzásadnější je zavedení širokoúhlého formátu, tou druhou pak VIP Zprávy s manželkou Karla Gotta a nakonec celkové prodloužení večerního zpravodajského bloku přibližně na hodinu. Prima se také pochlubila, že připravila českou premiéru seriálu Knight Rider - legenda se vrací, pokračování legendárního kusu z osmdesátých let. Co se týká ostatních pořadů, nebude však příliš o co stát. To je ale v létě ostatně problémem každé televize...

Primu čeká přechod na širokoúhlý formát

Přesto, že letní měsíce bývají okurkovou sezónou a televize je berou jako přípravu na podzim, kdy nasazují své největší taháky, Prima se rozhodla udělat zásadní změnu ve svém zpravodajství už o prázdninách. V současné době vysílá česká komerční dvojka svůj večerní zpravodajský blok pouze v době od 18:55 do 19:35, a poté následuje seriál Přátelé, který mohou diváci této televize sledovat nejméně potřetí v tom stejném čase. Jak se ale ukázalo, Prima ho použila pouze jako vatu do doby, než naběhnou novinky ve zpravodajství a k tomu dojde od 11. července. Konkrétně tento den si česká komerční dvojka naplánovala přechod z formátu 4:3 na 16:9. Prima tuto skutečnost nejprve nechtěla serveru DigiZone.cz prozradit, ale informaci nakonec potvrdil sám zástupce šéfredaktorky zpravodajství Jitky Obzinové Jan Punčochář, který je také moderátorem nedělního diskusního pořadu Partie. Přechod na vysílání ve formátu 16:9 povede i k určitým změnám grafiky zpravodajství Pri­my.

Přátelé - foto NBC

Legendární seriál z let 1994 až 2004 už možná mnohým divákům leze doslova na nervy. Prima ho vysílá už minimálně potřetí, tentokrát ale zmírní. Na Primě už se bude vysílat pouze o víkendu v 19:35, v repríze pak druhý den ráno. (Foto: NBC)

Změny v čase od 19:35. Diváci už neuvidí ve všední den Přátele

Podle programových plánů, které Prima umístila na svůj web, zůstane v čase 18:55 až 19:35 zpravodajství, nicméně v době, kdy běžel seriál Přátelé, se zde objeví sport a především VIP Zprávy. Znamená to, že může dojít jak k prodloužení samotných Zpráv televize Prima, tak i Krimi zpráv. Sport pak bude mít patnáct minut a bude se vysílat v době, kdy se na Nově dozvídáme to hlavní z Televizních novin a kdy Česká televize pro změnu vysílá Branky, body, vteřiny, tedy také sportovní relaci. Je tedy více než jasné, že spíše než Nově, se kterou nemá cenu bojovat, se Prima postaví právě proti veřejnoprávnímu médiu z Kavčích hor. Ostatně samo vedení televize to přiznává. Podle Jana Punčocháře, se kterým přineseme na DigiZone.cz rozhovor již zítra, Prima v přímém souboji s Českou televizí svými zprávami Události pravidelně poráží. Zavedením uceleného hodinového zpravodajského bloku si Prima může pomoci k lepší sledovanosti.

VIP Zprávy: Žádný Top Star magazín, ale seriózní informace ze společnosti

Hodinový blok zpravodajství bude v 19:50 uzavírat zcela nová zpravodajská relace VIP Zprávy. Ono se ani moc o zpravodajství jako takovém mluvit nedá. Budou to spíše novinky ze společnosti, kde však Prima slibuje seriózní formu. Lze vůbec pojmout informace, které zajímají především bulvární tisk inteligentní formou? O tom se přesvědčíme již od 12. července. V roli moderátorky se představí Ivana Gottová, manželka několikanásobného českého zlatého slavíka Karla Gotta. S Ivanou Gottovou se bude v moderování VIP Zpráv střídat Martina Gavriely, která je veřejnosti doposud známá hlavně jako modelka. Nasazením tohoto typu zpravodajství ale pokryje Prima nejen závěr Událostí na České televizi, v té době zde začíná Počasí, ale také konec Televizních novin na Nově a začátek těch Sportovních. Nova stejně ráda přetahuje zpravodajství za osmou večerní, takže je klidně možné, že po VIP Zprávách stihnou diváci na české komerční jedničce alespoň Počasí.

MASH seriál

M*A*S*H* je v podstatě stejný případ jako Přátelé. Kolikrát byl reprízovaný, už by možná dnes stěží někdo spočítal. (Foto: 20th Century Fox)

Dvojnásobná dávka M*A*S*H*e – celkem 4 díly denně

Protože Prima reprízuje nyní svůj večerní seriál Přátelé také druhý den ráno od osmi hodin, logicky dojde po novinkách ve zpravodajství i ke změnám v této části dne počínaje 13. červencem. I zde se objeví repríza z předchozího dne, ovšem nepůjde o pořad večerní ale odpolední. V osm hodin je připraven Deník zasloužilé matky a hned poté se mohou diváci těšit na dvojnásobnou dávku seriálu M*A*S*H*. Každý den bude v podstatě přemashováno, protože zatímco nyní viděli diváci pouze jeden den dopoledne a jeden zkraje odpoledne, od července to bude dávka dvojnásobná. Díly z předchozího dne se budou reprízovat následující den v 8:45 a 9:10. Seriál Heuréka – město divů se díky tomu posune z původních 9:25 na 9:45. Například úterní odpoledne bude patřit filmu. Prima připravila na 13. července Nebeský pár. Týden předtím bude běžet pohádka, jelikož nás čeká státní svátek.

V prime-time se představí Farmář hledá ženu

Jednou z novinek, které se diváci v létě dočkají na obrazovce televize Prima, bude seznamovací show Farmář hledá ženu. Diváci však uvidí pouze první díl, který bude odvysílán ve středu 14. července. Dalších se pak dočkají diváci pravděpodobně až od září. Deset vybraných svobodných farmářů bude hledat ženy k vážnému seznámení. Licencovaný formát The Farmer Wants a Wife televize získala od společnosti FremantleMedia, od níž společně se slovenskou televizí Joj zakoupila také licenci pro talentovou show Česko Slovensko má talent. Končí naopak speciály TOP Star magazínu o celebritách. Místo nich se ve středečním prime-timu objeví například 15. července americká Policejní akademie. Tím pádem se nebude vysílat také pořad Hledá se máma a táta. Stejný případ by měl být i pátek. Na 16. července má Prima naplánováno v prime-time vysílat film Spy Game a za ním hned následují další dva snímky z americké produkce.

Knight Rider - Legenda pokračuje

Seriál Knight Rider: Legenda se vrací sice bude letní novinkou, ale příliš diváků zřejmě neosloví. Vydržel natáčení jediné sezóny. (Foto: archiv TV Prima)

KL24

Prima bude míchat se schématem i o víkendu

Televize Prima chystá změny také během víkendového vysílání. To je patrné například na sobotě. Zatímco nyní jsou v programovém schématu například seriály Fresh Prince nebo Přátelé, o prázdninách je tu nenajdete, místo toho se zde objeví italsko-americký animovaný fantasy seriál Winx Club, Frasier nebo Deník zasloužilé matky. Zachována zůstane dvojitá dávka M*A*S*H*E, ale místo originálního Knight Rideru z roku 1983, se bude vysílat komediální seriál Odložená žena. A nedočkáte se ani slavné spisovatelky Jessiky Fletcherové, neboli kousku To je vražda, napsala. Místo něho je opět připraven film. O přibližně hodinu lepší čas by naopak měl dostat Colombo. Zachování zůstanou v programovém schématu Přátelé. Ovšem, jak už bylo řečeno, ve všední den je budete hledat těžko. Uvidíte je pouze o víkendu v jejich obvyklém čase 19:35. Z předběžného programového plánu je zároveň patrné, že se v sobotu ani v neděli nebudou vysílat VIP Zprávy a zpravodajství vůbec bude mít svou obvyklou délku.

Novinky budou i v létě, kvalitu posuďte sami

Prima se nedávno v tiskové zprávě pochlubila, že chystá na léto také několik novinek. Není ale příliš o co stát. Půjde například o pokračování legendárního seriálu Knight Rider z osmdesátých let, ve kterém se v hlavní roli představil herec David Hasselhoff známý také ze seriálu Pobřežní hlídka. O tom, že jde ale o takzvaný okurkový titul, který má sloužit pro vyplnění vysílacího schématu v době, kdy se na obrazovku téměř nikdo nedívá, svědčí i jeho úspěšnost. Seriál Knight Rider z let 2008 až 2009, kde se v hlavní roli představí čistě seriálový herec Justin Bruening, byl natočen v jediné sérii o sedmnácti epizodách. Poté byl tento projekt pro úspěch pozastaven a další díly již diváci nikdy neviděli. Nepříliš lichotivé hodnocení 46 % si získal na Česko-Slovenské filmové databázi, mezinárodní IMDB ho ohodnotila ratingem 5,4/10. Prima nabízí seriál v české premiéře, na Slovensku ho už vysílala televize JOJ. Na české komerční dvojce se Knight Rider objeví poprvé 13. července ve 20 hodin. I na Primě Cool se objeví seriálová novinka – Doktor Mozek a tři reality show: Ninja faktor, Mistři demolice a Trucky na ledě.

Na co se budete v létě na Primě dívat?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).