Hlavní navigace

LG tvrdí, že její 3D televize dětem neškodí. Odvolává se na studii z USA

7. 7. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Autor: 115393
7. 7. 2011

UVNITŘ FOTO Po certifikátu, který vyloučil negativní vliv pasivních 3D televizorů na lidské oko, přišla společnost LG Electronics s dalším „objevem“. Americká optometrická asociace ukončila všechny dohady. Na svých webových stránkách jednoznačně potvrzuje, že sledování 3D televizoru nemá vliv na zdraví dětí. Kdo se tak bál nákupu 3D televizoru ze zdravotních důvodů, ten si jej může klidně pořídit, informoval v oficiální tiskové zprávě mluvčí LG Electronics CZ Martin Malý.

K TÉMATU: LG: máme certifikát, že pasivní 3D nemá negativní vliv na lidské oko

Verdikt podle něj potvrdil i český časopis Family Star, který nechal testovat televizor LG Cinema 3D dětmi. Američtí odborníci potvrdili, že 3D televizory nejsou nijak škodlivé. Ovšem stávalo se, že některým divákům nedělalo sledování 3D dobře. Dostavovalo se pálení očí i bolest hlavy. To způsobuje technologie, kterou používají konkurenční značky. LG však používá technologii LG Cinema 3D, která je pro sledování maximálně příjemná. Ta je založena na pasivní technologii. Nejsou tedy potřeba aktivní blikající brýle, které problémy způsobují, vysvětlil Malý.

ROZHOVOR: 3D televizory nezpůsobují oční vady, ale můžou je uspíšit, varuje lékař

KL24

Ovšem i citovaná studie varuje před sledováním 3D televizorů dětmi, které trpí epilepsií. Tato nemoc způsobuje, že pacienti jsou mnohem více citliví na světlo a jeho změnu. Pozitivem je, že 3D televizor pomůže rychle odhalit oční problémy. Pokud dítě nevidí 3D obraz, ukazuje to na oční vadu. Rodiče by pak měli své dítě vzít na vyšetření, které problém potvrdí. Včasné nošení brýlí může oční vadu odstranit, nebo aspoň zabránit jejímu zvětšování, dodává Malý.

Podle primáře očního oddělení Fakultní nemocnice Motol v Praze Milana Odehnala nemohou 3D efekt zpracovat lidé, kteří trpí tupozrakostí. Týká se to pacientů, kteří měli v dětství špatně léčenou nebo neléčenou tupozrakost a v podstatě tedy správně vidí jen na jedno oko, řekl Odehnal v rozhovoru pro server DigiZone.cz. Zdravé oči by podle primáře ale sledování 3D televizoru nemělo nijak narušit.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).