Hlavní navigace

Liberecká Genus Plus už za týden nebude existovat, vysílací radě vrátila licenci

25. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Stanice Genus Plus se ve svém zpravodajství věnovala především dění v Libereckém kraji. Odstartovala 1. února 2012 a své vysílání tak ukončí přesně po roce.

Do ukončení vysílání liberecké televize Genus Plus, která je šířena s vysílače Ještěd a také východočeské Černé hory zbývá už necelý týden. Program si budou moci diváci pustit naposledy ve čtvrtek 31. ledna. Provozovatel televize, společnost Genus TV, tento krok oznámila už v druhé polovině prosince loňského roku. Na svém posledním zasedání vzala Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) tento chystaný krok na vědomí.

BRAND

K TÉMATU: Televize Genus Plus šířená z Ještědu a Černé hory ukončí 1. února své vysílání

O plánech ukončit vysílání informoval jako první server DigiZone.cz, ředitelka Genus Plus Alena Roubalová však tehdy naší redakci pouze vzkázala: 21. prosince vydáme tiskovou zprávu. V té se nakonec potvrdilo, že televize skutečně své vysílání ukončí. V oficiálním stanovisku uvedla: Do budoucna jsou naší prioritou interaktivní internetové projekty. V nich zúročíme naší dlouholetou praxi z oblasti televizní žurnalistiky. Nadále budeme fungovat jako produkční studio a dodavatel zpravodajství z Libereckého kraje pro celoplošné televize.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).