Hlavní navigace

Televize Genus Plus šířená z Ještědu a Černé hory ukončí 1. února své vysílání

21. 12. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na možný konec vysílání televize Genus Plus upozornil minulý týden jako první server DigiZone.cz. Zástupci provozovatele ale v podstatě oficiálně nesdělili, co je k tomuto kroku vedlo.

Regionální televize Genus Plus, která byla primárně určena pro oblast Liberecka, ale díky zásahu multiplexu 3 z vysílačů Ještěd a Černá hora ji bylo možné zachytit na významném území Čech včetně části Prahy, oznámila, že k 1. únoru příštího roku ukončí vysílání. Potvrdila se tak informace serveru DigiZone.cz z minulého týdne. Když naše redakce oslovila tehdy v této věci ředitelku stanice Alenu Roubalovou, ta pouze vyhýbavě odpověděla: 21. prosince vydáme tiskovou zprávu.

K TÉMATU: Liberecká televize Genus Plus údajně opustí multiplex 3, s konkurenčními sítěmi nejedná

Do budoucna jsou naší prioritou interaktivní internetové projekty. V nich zúročíme naší dlouholetou praxi z oblasti televizní žurnalistiky. Nadále budeme fungovat jako produkční studio a dodavatel zpravodajství z Libereckého kraje pro celoplošné televize. Máme aktivity i v oblasti print médií, uvedla k plánovanému ukončení vysílání Roubalová. Ještěd a východočeská Černá hora byly jedinými vysílači, které šířily signál dvou regionálních stanic. Kromě Genus Plus zde vysílá i televize V1.

Cloud23

Z ARCHIVU: Genus Plus se chce stáhnout z východních Čech a zůstat jen na Liberecku

Proč Genus Plus ukončí televizní vysílání ale její ředitelka Alena Roubalová v podstatě nesdělila. Společnost Genus TV a.s. bude provozovat nadále internetový videoportál na známé adrese www.genusplus.cz. Kromě psaného internetového zpravodajství a publicistiky bude server zveřejňovat i aktuální videozprávy z Libereckého kraje. Web slibuje „omlazení“ v grafické a funkční části a bude mít prý i dost prostoru pro reklamu a prezentaci.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).