Hlavní navigace

Lidové noviny připravily speciál o digitalizaci

24. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Digitální kabelová televize DVB-C Autor: 115393
24. 9. 2008

Dnešní Lidové noviny se věnují ve své příloze Více peněz na třech stranách digitálnímu vysílání. Ve speciálu, jehož autory jsou Michal Karásek a Václav Nývlt, se můžete seznámit s tím, co dělat, když vám brzy na obrazovce zmizí obraz analogového kanálu ČT 2. Článek Nalaďte se digitálně, radí, jak na digitální vysílání, kdy nemusí jít pouze o DVB-T, ale např. také satelit nebo IPTV. S podobným článkem přišel nedávno také server DigiZone.cz. Našli byste ho pod názvem „Vypnou nám ČT 2. Co máme udělat, abychom o ni nepřišli?“. Text Nalaďte se digitálně také poradí, jak na digitální kabelovou TV (DVB-C).

cif 24 - early cena - média

V části „Digitální vysílání zdarma i za poplatek“ najdete přehled nejznámějších služeb, které jsou u nás dostupné. K dispozici jsou informace o satelitních platformách CS Link, Digi TV a UPC Direct, ale i IPTV produktech O2 TV, Volný TV nebo 802.tv. O tom, že počet programů ovlivňuje kvalitu, se můžete přečíst ve stejnojmenném článku v příloze Více peněz na straně 2. Ten přináší základní přehled o digitálním vysílání a odpověď na otázky jaké jsou hlavní výhody digitálního vysílání, proč se na něj přechází a mj. proč budou dostupné na začátku v DVB-T pouze některé stanice.

Kdo potřebuje poradit s koupí set-top-boxu, neměl by opomenout stranu 3. Drtivá většina televizorů starších dvou let si s digitálním vysíláním neporadí. Dokud běží analogové vysílání, tak to tolik nevadí, ale až bude ve vašem kraji vypnuto, zobrazí takové televizory pouze šum, upozorňuje text na začátek. Článek Vybíráme set-top-box vysvětlí také základní pojmy HDMI, scart, YUV a další. Nechybí ani přehled některých set-top-boxů.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).