Hlavní navigace

LN: Petr Dvořák nebyl jen kandidátem, ale řádným členem KSČ

23. 9. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
23. 9. 2011

Nikoli kandidátem, ale řádným členem KSČ byl před listopadem 1989 nynější generální ředitel České televize Petr Dvořák. Upozorňují na to Lidové noviny, které se odvolávají na Národní archiv České republiky, který schraňuje seznamy všech členů předlistopadové KSČ. Informaci, že Dvořák byl řádným členem KSČ, však už v roce 2007 přinesl jako první týdeník Reflex (autor této aktuality tehdy „lustroval“ manažery a majitele velkých mediálních domů a narazil i na Petra Dvořáka).

K TÉMATU: Novým ředitelem ČT zvolen Petr Dvořák, nastoupí 1. října

ebf - tip do článku - debata

Podle Národního archivu se nynější šéf ČT stal řádným členem KSČ k 20. září 1989. Dvořák svoji přihlášku do KSČ před čtyřmi lety pro Reflex vysvětloval tím, že chtěl vycestovat do zahraničí na studijní pobyt: V posledním ročníku vysoké školy jsem měl možnost absolvovat půlroční pobyt v Brazílii. Abych vůbec mohl tuto šanci využít, bylo mi ,doporučeno‘ stát se kandidátem KSČ. V srpnu 1989 jsem nastoupil základní vojenskou službu, kde jsem těsně po 17. listopadu 1989 kandidaturu ukončil. Do KSČ jsem nikdy nevstoupil a datu 20. září 1989 nerozumím.

Lidové noviny nyní Dvořáka obviňují, že na otázky ke své komunistické minulosti opakovaně lhal, když uváděl, že byl pouze kandidátem na členství v KSČ. Já bych jednak opravil tu komunistickou minulost. Já jsem nebyl členem KSČ, já jsem byl pouze kandidátem, řekl Dvořák v den svého zvolení v Událostech, komentářích na ČT 24.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).