Hlavní navigace

LN: Ruší špatné počasí zemský digitální signál?

15. 11. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
15. 11. 2007

Televizní diváci na Domažlicku se potýkají se špatným příjmem DVB-T v důsledku nevlídného počasí. Píše o tom alespoň Ondřej Aust v dnešních Lidových novinách (LN). Starostlivě hledí k obloze a čekají, jak bude. Zaprší? Padne mlha? Bude sněžit? Pokud ano, mají lidé na Chodsku smůlu: televizní signál – nový, digitální – zřejmě nechytnou, uvádějí LN.

BRAND

Domažlice a okolí přišly na konci srpna jako první oblast v republice o zemský příjem analogové televize. Stanice ČT 1, ČT 2 a Nova tu vysílají z místního Vraního vrchu pouze digitálně. Podle zdejšího prodejce set-top-boxů Davida Rácze je ale někdy nový, digitální signál horší než dřívější analog. Jakmile začne souvisleji pršet, voda ve vzduchu signál rozbíjí, shrnul situaci v týdeníku Euro David Rácz.

Národní koordinátor české digitalizace Zdeněk Duspiva ani vedoucí projektu Digitalizace České televize Pavel Hanuš skepsi domažlického prodejce nesdílejí. Jsou to jenom dětské nemoci, počkejte a bude to lepší, uklidňuje veřejnost první z nich. Druhý pak ujišťuje, že případů, kdy nový signál zcela chybí, nezaznamenává Česká televize ani desítky. Podle Pavla Hanuše navíc není DVB-T ke klimatickým vlivům výrazně náchylnější než současný analogový. Problémy s digitálním příjmem při špatném počasí způsobují prý i zastaralé či podomácku upravené anténní systémy.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).