Hlavní navigace

Má O2TV problémy s nahráváním přes SCART při zapnutém HDMI?

Televize přes pevnou linku O2TV neumožňuje divákům sledujícím vysílání přes rozhraní HDMI pořizovat si nahrávky stejného pořadu na video přes konektor SCART. A může za to čip a aktuální firmware set-top-boxu iCAN-3800TW společnosti ADB, který Telefónica O2 ke své službě zákazníkům dodává. To jsou alespoň závěry čtenáře našeho sesterského serveru Lupa.cz, který je připojil k dnešnímu článku o O2TV na tomto serveru.

Firmware má v aktuálním set-top-boxu jednu nepříjemnost – když se zapne HDMI výstup, tak se SCART výstup vypne. Takže video nahraje ‚prd a vořech‘. Podle oddělení reklamací proto, protože čip na set-top-boxu by to nestíhal, napsal čtenář Lupy.cz. Server DigiZone.cz zkoušel ověřit toto sdělení na lince technické podpory Telefóniky O2. Překvapený operátor konstatoval pouze, že si myslí, že SCART i HDMI by měly fungovat na set-top-boxu zároveň. Jistota v hlase mu při tomto tvrzení ale chyběla.

IAC19-videobsah

Set-top-box iCAN-3800TW má dva konektory SCART a jeden HDMI. Pokud diváci použijí pro připojení videa i televizoru pouze SCART, neměli by mít se sledováním a současným nahráváním stejného pořadu problémy.

Službu O2TV od Telefóniky O2 si předplácí už přes 70 tisíc zákazníků. V letošním roce by měla nabídnout možnost sledovat rozdílný program na dvou televizorech v domácnosti nebo nahrávat si jiný pořad než právě sledovaný. Bude to ale jen v lokalitách, kde není problém dosáhnout – pro blízkost k ústředně – vysoké rychlosti přenosu dat technologie ADSL.

Našli jste v článku chybu?