Hlavní navigace

Maďarská verze MTV skončila, nyní je stejná jako MTV Europe pro ČR a Slovensko

11. 12. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTO – Zatímco verze MTV Europe dostupná v Maďarsku vysílá širokoúhle, stejný obsah je pro diváky v České republice a na Slovensku vysílán ve formátu 4:3.

Společnost Viacom provedla v uplynulých dnech v Maďarsku významnou změnu týkající se tamní verze hudebního a lifestylového kanálu MTV. Kanál v originální mutaci pro tamní trh jako takový skončil. Nyní je divákům dostupná verze MTV Europe, a to v téměř naprosto shodné verzi jako bude oficiálně od 1. ledna příštího roku v České republice a na Slovensku. Stejná mutace je mimochodem dostupná například i v Turecku. V čem se tedy MTV Europe pro Maďarsko liší? Na první pohled jde o obrazový formát, který je zde širokoúhlý, tedy 16:9.

BRANDstorming tip2

K TÉMATU: Viacom vnímá převzetí MTV od Novy jako plus, slibuje řadu novinek

MTV Europe nabízí v Maďarsku naprosto stejné pořady jako v České republice a na Slovensku, odlišné jsou však reklamní přestávky. Ty jsou lokalizovány čistě pro tamní trh. Znamená to, že Viacom nabízí, podobně jako tomu bylo v minulosti, možnost inzerovat tamním zájemcům. V době, kdy běží v Maďarsku reklama, je na česko-slovenském trhu vysíláno promo na pořady a propagační spoty samotné televize. Verze MTV Europe dostupná u nás je o několik sekund časově posunutá oproti mutaci pro Maďarsko.

Verze MTV Europe, která je aktuálně dostupná pro majitele karet satelitní služby freeSAT
Autor: repro foto MTV Europe

Verze MTV Europe, která je aktuálně dostupná pro majitele karet satelitní služby freeSAT

Verze MTV Europe, která je dostupná pro diváky v Maďarsku, vysílá ve formátu 16:9 a má i lokalizované reklamy.
Autor: repro foto MTV Europe (verze pro Maďarsko)

Verze MTV Europe, která je dostupná pro diváky v Maďarsku, vysílá ve formátu 16:9 a má i lokalizované reklamy.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).