Hlavní navigace

Majitel Digi TV chystá sportovní kanál, shodují se lidé z branže

29. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
29. 1. 2010

Sportovní kanál, jehož hlavní náplní budou přenosy z anglické fotbalové Premier League, připravuje majitel satelitní služby Digi TVRumunska. Přesvědčeni jsou o tom zástupci existujících českých sportovních televizí, ale i podnikatel Jaroslav Vacek, jehož společnost Pragosport dosud vlastnila práva pro přenosy Premier League na území České republiky.

K TÉMATU: Jak to bude s přenosy Premier League v Česku? Práva vykoupil majitel Digi TV

Právě Pragosport na sklonku loňského roku neuspěl v soutěži o práva na Premier League pro příští tři sezóny, protože majitel Digi TV za ně nabídnul dvojnásobnou sumu: 42 milionů dolarů. Vacek už přede dvěma týdny v Hospodářských novinách uvedl, že si dokáže představit vznik nové sportovní stanice pod taktovkou Digi TV.

ČTĚTE TAKÉ: Vytvoří satelitní Digi TV vlastní sportovní kanál pro Premier League?

Stojí za tím kabelový operátor Digi TV, který mimo jiné vlastní v Rumunsku mobilního operátora. Veškerý zisk z telekomunikací investuje právě do televizního byznysu, zopakoval tento týden Vacek svoje tvrzení pro týdeník Ekonom. O připravovaném startu nového sportovního kanálu slyšel i šéfredaktor sportovní redakce České televize Otakar Černý.

MMF24

Slyšel jsem, že se tu má objevit rumunský vlastník se sportovní televizí, který asi má hodně peněz. Myslím ale, že to je podnikatelské kamikadze, cituje Černého časopis Ekonom. Je také možné, že by přeplatil významné české sportovní svazy, podobně jako to udělal s Premier League, a začal by vysílat sportovní utkání z domácích soutěží, dodal.

O tom, že Digi TV připravuje vlastní sportovní kanál, slyšel rovněž ředitel motoristické televize Sport 5 Jiří Hojgr. Samotná Digi TV ale mlčí. Jakákoli snaha získat vyjádření od této společnosti končí neúspěchem.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).