Hlavní navigace

Majitel Frekvence 1 a Evropy 2 koupil slovenské Rádio Okey

13. 3. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
13. 3. 2007

Francouzská mediální skupina Lagaredere, která v České republice provozuje například rádia Frekvence 1, Evropa 2 či Bonton, oznámila vstup do čtvrtého největšího slovenského rádia Okey. Dnešního dne zástupci obou subjektů podepsali v sídle rádia v Bratislavě smlouvu, kterou se mediální skupina Lagardere stává většinovým vlastníkem tohoto slovenského multiregionálního rádia s téměř celostátním pokrytím, sdělil mluvčí české pobočky Lagardere Richard Klatovský.

UXD

Firma zároveň oznámila, že zřizuje v Bratislavě mediální zastoupení Regie Radio Music (RRM) pro Slovensko, jehož prvním klientem bude právě Rádio Okey. V České republice prodává RRM reklamní prostor v rádiích skupiny Lagardere, ale například také na Rádiu Impuls. Podle posledních výsledků měření poslechovosti si Rádio Okey denně naladí 288 tisíc posluchačů, alespoň jednou týdně pak 669 tisíc lidí. Jeho podíl na trhu dosahuje 6,5 procenta.

Prezident české Lagardere Michel Fleischmann tvrdí, že koupě Rádia Okey a založení slovenské pobočky RRM je jen prvním krokem, kterým skupina vstupuje na slovenský trh: Naším dlouhodobým záměrem je podnikatelský rozvoj naší mediální skupiny jak v Čechách, tak na Slovensku, neboť chceme dodávat naše atraktivní programy co největšímu počtu lidí, kteří se chtějí bavit. V České republice se Lagardere neúspěšně ucházela také o licence pro digitální televizní stanice TF1 a TE2.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.