Hlavní navigace

Majitel Frekvence 1 připravuje projekt nové stanice RadioPro

14. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
14. 8. 2008

Česká pobočka francouzského mediálního domu Lagardere, která provozuje rádia Frekvence 1, Evropa 2, Bonton a DJ, minulý týden požádala o registraci ochranné známky pro nový rozhlasový projekt – RadioPro. Podle Miroslava Hrnka, výkonného ředitele české pobočky Lagardere, jde o projekt, s níž by se firma chtěla ucházet o licenci v některém z nadcházejících řízení, vypsaných Radou pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV).

KL22 hlasovani

Naše skupina pracuje s celou řadou projektů, které se finálně realizuji – a nebo taky ne – podle vývoje situace. Je to projekt rádia, o které se chceme ucházet v nastávajících licenčních řízeních, které v budoucnu eventuálně budou vypsány, odpověděl Hrnko na dotaz serveru DigiZone.cz. Ochrannou známku RadioPro si u českého patentového úřadu neregistrovala přímo Lagardere, ale společnost Radioclub FM 88.0, s.r.o.

Podle aktuálního výpisu z obchodního rejstříku je jediným majitelem této firmy společnost Evropa 2, s.r.o., ovládaná Lagaredere. Obě firmy mají sídlo v pražské Wenzigově ulici, kde mají vysílací studia všechna rádia české pobočky Lagardere.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.