Hlavní navigace

Majitel Novy kupuje nejsledovanější televizi v Bulharsku: bTV

18. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
18. 2. 2010

Mediální skupina CME, do které patří i česká televize Nova nebo slovenská Markíza, koupí za 400 milionů dolarů nejsledovanější bulharskou televizi bTV. Tu dosud vlastnila společnost News Corp. mediálního magnáta Ruperta Murdocha. Součástí transakce jsou i kabelové stanice bTV Cinema, bTV Comedy a 74 procent akcií v rozhlasové stanici C.J. OOD, uvedl server iHNed.cz.

NAPSALI JSME: Majitel Novy vstupuje do Bulharska, koupil tam dvě televize

CME už v Bulharsku vlastní celoplošnou plnoformátovou televizi TV2 a sportovní kanál Ring TV. Předloni je získala za 172 milionů dolarů. Loni na podzim CME uvažovala, že se z bulharského trhu stáhne, nebo se spojí s některou z dvou existujících silných mediálních společností na tamním trhu. News Corp. oznámila úmysl stáhnout se ze všech trhů ve střední a východní Evropě již v polovině předloňského roku.

K TÉMATU: RTL Group nabízela Murdochovi za bulharskou bTV přes miliardu eur

KL24

Teprve před několika týdny se CME stáhla z Ukrajiny, kde vlastnila celoplošnou stanici Studio 1+1 a filmový kanál Kino. Za tamní televizi inkasovala 300 milionů dolarů. Cenu bulharské televize bTV analytici odhadovali spíše na půl miliardy dolarů, ale dohodnutá částka 400 milionů USD by se ještě mohla podle iHNed.cz změnit.

Záležet bude na tom, jak bude v době dokončení transakce vypadat úroveň provozního kapitálu bTV. Transakci navíc ještě budou muset schválit bulharské regulační orgány, upozornil server. Právě ty by mohly obchod ještě zkomplikovat: CME se totiž rázem stane nejsilnější televizní skupinou v zemi, prakticky bez další konkurence.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).