Hlavní navigace

Majitel Novy vstupuje do Bulharska, koupil tam dvě televize

29. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

29. 7. 2008

Bermudská společnost CME, které patří televize Nova, Galaxie sport a Nova Cinema, odkoupila od bulharské společnosti Top Tone Media Holdings Limited osmdesátiprocentní podíl v plnoformátové celoplošné komerční televizi TV2 a kabelovém sportovním kanálu Ring TV. Za podíly v obou stanicích CME zaplatí 172 milionů dolarů (cca 2,64 miliardy korun), sdělila mluvčí CME Romana Tomasová.

K TÉMATU: News Corp. plánuje odchod z východní Evropy. Z Polska asi ne

Podle generálního ředitele CME Michaela Garina je vstup firmy na bulharský trh jedním z kroků v plánované expanzi do dalších zemí střední a východní Evropy. CME v současné době působí v České republice, na Slovensku, v Rumunsku, Srbsku, Slovinsku, Chorvatsku a na Ukrajině. Nejvýnosnější televizní stanicí celé skupiny je česká Nova.

Provozní ředitel CME a šéf televizních aktivit této skupiny v České republice, na Slovensku a v Rumunsku Adrian Sarbu míní, že CME se do pěti let stane lídrem na televizním trhu v Bulharsku. Pomoci by k tomu měla synergie s rumunskými stanicemi CME, plnoformátovou Pro TV a několika tematickými kanály, od nichž čerpají knot-how i česká Nova a slovenská Markíza.

TV2 zahájila vysílání v listopadu 2007 a v současné době pokrývá z pozemních analogových vysílačů sedmdesát procent území Bulharska. Jde o jednu ze tří volně šířených komerčních televizí v zemi.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.