Hlavní navigace

Majitel UPC se dohodl se společností Samsung na vývoji 3D služeb

11. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
11. 1. 2010

Trojrozměrné videoslužby by mohla už napřesrok v Evropě nabízet kabelová společnost UPC. Majitel této společnosti, americká firma Liberty Global magnáta Johna Maloneho, to oznámila minulý týden na veletrhu CES v Las Vegas. V rozhovoru pro ekonomicky zaměřenou zpravodajskou televizi CNBC to řekl generální ředitel Liberty Global Mike Fries.

K TÉMATU: LG uvede 3D televizory na český trh už letos, zřejmě v prvním pololetí

Naše společnost hledá řešení, jak zlepšit uživatelské rozhraní, které by umožnilo zákazníkům získat přístup k obsahu našich služeb kdekoli v domácnosti, prohlásil Fries. Začátkem příštího roku představíme nový set-top-box, který to umožní, dodal. Firma na vývoji nové služby úzce spolupracuje se společností Samsung. Dohodli jsme se na spolupráci při experimentování s 3D, ale bude chvilku trvat, než se tato dohoda projeví v praxi, uvedl Mike Fries.

ČTĚTE TAKÉ: Přichází 3D televize. Jak funguje trojrozměrné zobrazování?

MM socky3

Podle šéfa Liberty Global nemají konkurenti UPC na evropském kontinentu dostatečnou šířku pásma na to, aby mohli nabízet 3D obsah nebo vysílání ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Jakmile se však v Evropě začne s trojrozměrným vysíláním, majitel UPC chce být v této oblasti jedničkou na trhu.

Mike Fries v rozhovoru pro CNBC rovněž prohlásil, že Liberty Global nepřipravuje pro letošní rok žádnou akvizici podobnou loňské koupi německé společnosti Unitymedia. Za poslední čtyři roky jsme poměrně masivně investovali do nákupů, teď musíme tyto investice zhodnocovat, řekl Fries. Přesto se spekuluje o tom, že majitel UPC odkoupí polskou kabelovou společnost Aster.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.