Hlavní navigace

Majitel Z1: Televize ani zdaleka nenaplňuje naše očekávání

2. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

2. 2. 2009

O tom, že zpravodajský kanál Z1 nesplnil ani zdaleka očekávání svých majitelů, slovenské finanční skupiny J&T, svědčí i slova samotného zakladatele tohoto gigantu Patrika Tkáče pro dnešní vydání MF Dnes. Televize Z1 ani zdaleka nenaplňuje naše očekávání, konstatoval Tkáč a dodal, že kanál byl postaven v eufórii, že celý svět roste. Nyní celý svět šetří, řekl zakladatel J&T s tím, že ve firmě První zpravodajská není hotovost, ale jde o dceru J&T. Podle něj však neplatí, že peníze sem přijdou automaticky ze dne na den.

KL22_nominace

Finanční pomoc přijde, ale v pravý čas a za jasných podmínek. Patrik Tkáč popřel, že by skupina jako taková měla finanční problémy. Jedna naše investice neručí za druhou. U nás nemůže dojít k řetězové reakci, v každém projektu máme dostatek kapitálu, prohlásil sebevědomě Tkáč. Zakladatel skupiny o televizi konstatoval, že je malá, už však nevysvětlil, jak svou poznámku mezi řádky myslel. Vzápětí však promluvil o fotbalovém klubu Sparta. Ten podle něj nemá společného s krizí nic. Musí prostě lépe kopat, dodal.

ČTĚTE TAKÉ:
Část aktiv majitele zpravodajské Z1 chce koupit skupina PPF
Blesk šokoval: V dubnu skončí vysílání televize Z1
Z1 rozhodně popírá, že by zaměstnancům dlužila výplaty
Patrik Tkáč: J&T šla do televizí, protože chtěla získat respekt

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.