Hlavní navigace

Malware se bude možná učit také česky

26. 2. 2008
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Známá bezpečnostní společnost McAfee ve své zprávě upozorňuje, že tvůrci malwaru jej stále častěji přizpůsobují lokálním podmínkám dle potenciálních obětí. To znamená i útoky v jiných a méně frekventovaných jazycích. Známe to z oblasti phishingu, kde české uživatele dlouho svým způsobem ochraňovala jejich mateřština, ale dnes už tu máme případy poměrně zdařilých podvodných e-mailů v češtině. O jednom takovém jsme vás dnes informovali. Autoři malwaru jdou ale ještě dál. Přizpůsobují své útoky ke…

Známá bezpečnostní společnost McAfee ve své zprávě upozorňuje, že tvůrci malwaru jej stále častěji přizpůsobují lokálním podmínkám dle potenciálních obětí. To znamená i útoky v jiných a méně frekventovaných jazycích. Známe to z oblasti phishingu, kde české uživatele dlouho svým způsobem ochraňovala jejich mateřština, ale dnes už tu máme případy poměrně zdařilých podvodných e-mailů v češtině. O jednom takovém jsme vás dnes informovali. Autoři malwaru jdou ale ještě dál. Přizpůsobují své útoky ke kulturním odlišnostem a zohledňují je při aplikování sociálního inženýrství. (SecurityWorld)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.