Hlavní navigace

Mapy od Googlu přinášejí přehled oblíbených míst osobností

17. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google doplnil své webové mapy o novou doprovodnou službu jménem Oblíbená místa. Uživatelé si díky ní na Google Maps mohou nechat zobrazit zajímavá místa, která označily různé osobnosti převážně z oblasti kulturního a politického dění. Seznam zainteresovaných osobností se bude postupně rozšiřovat. Zajímavá místa v Praze nyní označují třeba herec Jiří Bartoška, topmodelka Tereza Maxová, spisovatel a textař Michal Horáček, ministr pro místní rozvoj Rostislav Vondruška, zpěvák Marek Ztracený nebo…

Google doplnil své webové mapy o novou doprovodnou službu jménem Oblíbená místa. Uživatelé si díky ní na Google Maps mohou nechat zobrazit zajímavá místa, která označily různé osobnosti převážně z oblasti kulturního a politického dění. Seznam zainteresovaných osobností se bude postupně rozšiřovat. Zajímavá místa v Praze nyní označují třeba herec Jiří Bartoška, topmodelka Tereza Maxová, spisovatel a textař Michal Horáček, ministr pro místní rozvoj Rostislav Vondruška, zpěvák Marek Ztracený nebo archeoložka Sarah Bílek.

Jejich tipy si uživatelé mohou zobrazit nejen na webové mapě ve svém počítači, ale také na displeji mobilního telefonu díky jednoduché aplikaci (podporuje zařízení se systémy Symbian S60, Windows Mobile, Android a také iPhone nebo BlackBerry). Do projektu jsou vedle Prahy zapojena další významná světová města včetně Londýnu, Madridu, Paříže, Moskvy, New Yorku nebo Tokia. Se svými tipy službě přispívají třeba Al Gore (bývalý americký viceprezident), Ken Livingstone (bývalý starosta Londýna), Paulo Coelho (spisovatel), Jean-Michel Cousteau (badatel a průzkumník oceánů) nebo t.A.T.u (populární ruské pěvecké duo). (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).