Hlavní navigace

Marketingový šéf TV Barrandov: s úpravami STA se příliš otálelo

3. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
3. 3. 2009

Provozovatelé společných televizních antén (STA) v Praze nestihnou upravit všechny STA do vypnutí analogového vysílání z vysílače Žižkov, ale je to především jejich vlastní vina. V rozhovoru pro server Parabola.cz to naznačil marketingový a PR ředitel plnoformátové digitální televize Barrandov Janis Sidovský. Zároveň odmítnul kritiku generálního ředitele televize Nova Petra Dvořáka, že se analogové vysílání v Praze vypíná narychlo.

ROZHOVOR: Jaroslav Jiruš: Správci domů nemyslí na úpravy antén včas

MM socky3

O vypnutí analogu se obecně ví od schválení Technického plánu přechodu (TPP). O tom, že provozovatelé STA nestačí modernizovat stávající systémy se také ví. O této situaci lze polemizovat poměrně rozsáhle, ale faktem zůstává, že s modernizací majitelé domů otáleli zbytečně dlouho a že tato problematika mohla být již za námi, míní Sidovský.

TV Barrandov jako vysílatele závislého na úpravě STA a přechodu diváků na digitální příjem televizního signálu současná situace podle Sidovského mrzí. TPP je ale závazný dokument a předpokládáme, že modernizace STA bude akcelerována v nejvyšší možné míře, prohlásil marketingový šéf TV Barrandov. O nutnosti upravit STA pro digitální příjem informovala v polovině února všechna pražská bytová družstva dopisem Národní koordinační skupina pro digitalizaci televizního vysílání v České republice.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.