Hlavní navigace

Markíza už požádala o licenci pro svůj nový kanál s filmy a seriály

26. 5. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
26. 5. 2011

Nový kanál Markíza Cinema s jehož spuštěním počítala slovenská sestra tuzemské Novy do dvou let, nabírá reálnější obrysy. Jak dnes informuje server Mediálne.sk, Markíza už požádala o licenci pro tento kanál u Rady pro vysílání a retransmisi (RVR), obdoby tuzemské Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). S udělením licence se nepočítá s žádnými problémy, protože bude digitální. Stejně jako v České republice i na Slovensku musí zahájit kanál vysílání do 360 dní od tohoto kroku.

K TÉMATU: Do dvou let by mohla na Slovensku začít vysílat Markíza Cinema

Podobně jako Nova Cinema v České republice i u našich východních sousedů by měl být tematický kanál Markízy zaměřený především na filmy a seriály. Vysílat má průměrně přibližně 16 hodin denně, což je 112 hodin týdně. Dramatická tvorba by měla tvořit 98 % obsahu vysílání, zábava pak pouhá 2 %. Stanice se má objevit nejen v digitální terestrické síti, ale pochopitelně i v kabelových rozvodech a na satelitu. Mediálne.sk připomíná, že podobně jako funguje Nova Cinema například v ČR, patří do portfolia CME i bTV Cinema z Bulharska.

Tipy C

ČTĚTE TAKÉ: Televize Joj pracuje na svém třetím programu. Registrovala si Joj Klub

Tak jako máme TV Doma, pravděpodobně budeme mít i další kanály, nevyloučila v nedávném rozhovoru pro deník SME generální ředitelka Markízy Zuzana Ťapáková a dodala: Na Markíze se soustředíme na zpravodajství, zábavu, možná reality show, velké zábavné formáty. Filmy a akviziční tituly budou na jiných kanálech, prozradila multikanálovou strategii Markízy její generální ředitelka. Může k tomu dojít v průběhu jednoho až dvou let, dodala. Aktuální stanovisko slovenské komerční televize se Mediálne.sk zatím nepodařilo získat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).