Hlavní navigace

Martin Mrnka: Z 1 uspořádá v pátek informační snídani pro novináře

5. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

5. 3. 2008

Připravovaná digitální zpravodajská televize Z 1 plánuje na tento pátek setkání pro média. Novinářská snídaně bude navazovat na žádost o udělení licence pro zemské digitální vysílání, na kterou má Z 1 podle digitální novely nárok. Serveru DigiZone.cz to sdělil generální ředitel stanice Martin Mrnka.

K licenční žádosti má Z 1 připravené všechny podklady, na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) je ale zatím ještě neodeslala. Jestli si o licenci požádáme zítra nebo v pátek vám dnes ještě neřeknu. Ale myslím, že to není tak důležité, uvedl Martin Mrnka pro DigiZone.cz.

ČTĚTE TAKÉ: Eugen Korda moderátorem zpravodajské televize Z 1?

Z 1 čeká na dodávku technologií nezbytných pro vysílání. Máme uzavřené kontrakty, zaplatili jsme zálohy, první dodávky očekáváme ale až v polovině března, uvedl šéf Z 1 a dodal, že instalace technologií si vyžádá zhruba měsíc. Z jeho slov vyplývá, že technicky nemůže nová zpravodajská televize zahájit vysílání dříve než v polovině dubna tohoto roku.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.