Hlavní navigace

Masturbace v kruhu

26. 7. 2004
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Kamarád, který podnikal v internetovém pornu, mi kdysi vysvětloval, co to znamená "Circle Jerk-Off". Doslovný překlad "masturbace v kruhu" odkazuje na kratochvíli oblíbenou např. na skautských táborech, kdy si chlapci stoupli do kruhu, aby každý na každého viděl, a pak se sebeukájeli. V internetovém byznysu to ovšem znamená něco jiného.

Kamarád, který podnikal v internetovém pornu, mi kdysi vysvětloval, co to znamená „Circle Jerk-Off“. Doslovný překlad „masturbace v kruhu“ odkazuje na kratochvíli oblíbenou např. na skautských táborech, kdy si chlapci stoupli do kruhu, aby každý na každého viděl, a pak se sebeukájeli. V internetovém byznysu to ovšem znamená něco jiného: Je to termín pro sérii stránek (umístěných na mnoha různých serverech), které na sebe navzájem odkazují s příslibem čehosi zdarma (většinou porna nebo ilegálního softwaru), aniž by se ona slibovaná věc zdarma někde na daných stránkách vyskytovala. Jistě jste na něco podobného již narazili, pokud jste někdy „náhodou“ do nějakého vyhledavače zadali „free porn“ nebo „warez download“.

K čemu to je? K tomu, že uživatel bloudí po stránkách, zvedne jim návštěvnost v „toplistech“ a uvidí tuny bannerů na jiné (již placené) služby a možná jich i využije. A jako bonus se mu možná do počítače dostane nějaký virus, dialer a podobně… A proč o tom píšu?

Protože jsem si na Circle Jerk-Off (na tu internetovou verzi, samozřejmě!) vzpomněl, když jsem tak brouzdal po internetových stránkách a viděl, že okurková sezóna je v plném proudu. A nemyslím tím jen zásadní odhalení typu „Prsatá žena má chuť na sex“ (to totiž může být hodnotná informace, pokud jste např. její manžel nebo milenec, a kromě toho, Blesk má okurkovou sezónu pořád).

Okurková sezóna vrcholí, není o čem psát a je tím bolestněji patrné, že většina internetových „zpráv“ je buď o ničem, nebo upozorňuje na zprávy o ničem na jiných serverech. Exceluje v tom Pooh.cz, který se za to aspoň nestydí a své „články“ rovnou označuje názvem „Okurková sezóna“ a pořadovým číslem. Abych nekřivdil, mezi „okurkovými“ články se sem tam krčí informace o tom, že existují přenosné USB disky, že BonusWeb možná končí a možná ne a možná končí jenom jeho část a že máme „zahodit IE a pořídit si DE“ (což je nadstavba nad IE, která bez IE nefunguje).

Hitem týdne se proto stává „válka bloggerů“. Ta spočívá v tom, že člověku X se nelíbí, že člověk Y měl někde přednášku „o problematice bloggingu“ a uvrhl tím všechny správné bloggery do špatného světla. Nebo špatné bloggery do správného světla. Ano, jak říkával Kevin Mitnick: „WTF?“

WT100

Následně je o tomtéž (a o reakcích na totéž) půl tuctu postů na různých blozích a dokonce i „JitkaCL“, majitelka serveru Lapiduch.cz (kopie populárního Lopuch.cz) informuje v klubu „Diskuzní servery“ o tomtéž a čile maže dotazy „Jak toto souvisí s diskusními servery?“. Pro toho, kdo nebyl při začátku sporu, je již zhola nemožné pochopit, o co vlastně jde. A přátelé kvalitních diskuzí mají posvícení.

A tak díky okurkové sezóně má dnes Fuka o čem psát glosu. A nejen to! Záhy můžeme očekávat články reagující na tuto glosu, ať už konfrontačně („Fuka opět veřejně masturbuje“), konstruktivně („Jsem hrdý na to, že masturbuji“), nebo filosoficky („Lupa by měla masturbovat s někým jiným než s Fukou“). Až se o těchto reakcích někdo zmíní na příštím mezinárodním bloggerském srazu, kruh se uzavře a může začít znovu, lépe a radostněji. Touto glosou jsem vlastně spasil Internet.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je víceméně nezávislým publicistou, překladatelem, programátorem, skladatelem a tak podobně.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).