Hlavní navigace

Medek píše zaměstnancům Českého rozhlasu: snížíme náklady o 10 procent

16. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
16. 10. 2009

Během následujících tří let sníží Český rozhlas náklady na svůj provoz o 10 procent. V dopise zaměstnancům, který má server DigiZone.cz k dispozici, to oznámil nový generální ředitel ČRo Richard Medek. Po letech extenzivního rozrůstání, kdy se Český rozhlas rozkročil dle mého názoru až příliš doširoka, lze očekávat v důsledku uvedeného, jakož i jiných vnějších ekonomických vlivů, spíše nepříznivý finanční vývoj, vysvětluje.

K TÉMATU: Nový ředitel Českého rozhlasu pozdrží digitalizaci

Pokud by rozhlas nepřijal adekvátní rozpočtová opatření, mohl by podle Medka očekávat deficitní rozpočet. Trendu červených čísel chce nové vedení Českého rozhlasu zabránit. Naším cílem – a pevně věřím, že půjde o náš společný cíl – je ekonomicky stabilní, finančně soběstačný a nezávislý Český rozhlas, upozorňuje Medek.

Rozhlas bude muset podle nového generálního ředitele pečlivě zvažovat činnosti a oblasti, do kterých investuje finanční prostředky. Samozřejmě budeme podporovat hlavní činnost, pro kterou je Český rozhlas ze zákona zřízen. Tedy rozhlasové vysílání, konstatuje v dopise zaměstnancům Richard Medek. Zároveň potvrdil svůj záměr propouštět.

ČTĚTE TAKÉ: Pokud novela zákona o ČRo nepomůže Radiu Wave, Liška ji stáhne

cif - debata 2

Cesta snižování počtu zaměstnanců musí být přirozená. Logicky počítáme s přirozenými odchody (ukončení pracovního poměru z důvodu odchodu do starobního důchodu apod.) a uváděl-li jsem číslo 150, měl jsem vždy na mysli průběh celého šestiletého funkčního období, vysvětluje Medek.

Abychom výrazným personálním škrtům zabránili, budeme chtít v průběhu následujících tří let snížit náklady celkem o 10 procent. Máme za sebou první kolo projednávání rozpočtu pro příští rok, je tak v tuto chvíli ještě předčasné hovořit o konkrétních oblastech, kterých se avizované snižování nákladů bude týkat, dodal generální ředitel Českého rozhlasu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).