Hlavní navigace

Medek ztratil podporu Rady Českého rozhlasu, zamítla jeho koncepci

10. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
10. 2. 2010

V podobné pozici jako jeho předchůdce Václav Kasík se ocitl generální ředitel Českého rozhlasu Richard Medek. Rada Českého rozhlasu totiž odmítla na středečním zasedání schválit jeho koncepci, která počítala s vnitřní reorganizací, zrušením osmi ředitelských míst u celoplošných stanic a zavedením vnitřního auditu. Se stejnou koncepcí přitom Medek loni v září zvítězil ve výběrovém řízení na generálního ředitele ČRo.

K TÉMATU: Projekt ředitele Českého rozhlasu Richarda Medka je volně na internetu

Hlavní svár svedli radní o Medkův návrh, aby zpravodajství ČRo nepodléhalo programovému řediteli Petru Duhanovi, ale ředitelce zpravodajství Haně Hikelové, která by byla v rovnocenném postavení ke generálnímu řediteli jako šéf programu. Stejného problému se radní dotkli už při loňském finále konkurzu na nového šéfa veřejnoprávního rozhlasu.

MM socky3

Zatímco Medek ve finále tendru prosazoval, aby ředitel zpravodajství nepodléhal řediteli programu a oba byli ve stejném postavení, jeho protikandidát a dnešní programový ředitel Peter Duhan žádal, aby zpravodajství přímo podléhalo šéfovi programu. Pro Medkovo řešení ve středu hlasovali čtyři radní z osmi, dva byli proti, jeden se zdržel a jeden se jednání nezúčastnil. Pro přijetí byla třeba nadpoloviční většina hlasů, tedy nejméně pět.

Ztrácím podporu Rady, citoval generálního ředitele ČRo Richarda Medka zpravodajský server Aktuálně.cz. Mám pocit, že generální ředitel se nachází v horší pozici než poslední redaktor, který je o čtyři-pět úrovní níž… Ten se pohybuje ve svobodnějším prostředí, než nyní my, dodal Medek. Bez schválené koncepce ředitel nemůže zahájit slibovaná úsporná opatření.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.