Hlavní navigace

Sarbova agentura Mediafax bude sídlit ve stejné budově se Z 1

25. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
25. 3. 2008

Zpravodajská digitální televize Z 1 brzy dostane zajímavého souseda. Do budovy Hall Office Park v pražských Holešovicích se podle časopisu Týden nastěhuje nová tisková agentura Mediafax, kterou založil a vlastní hlavní šéf televize Nova Adrian Sarbu. Firma, již vede bývalý reportér Novy a šéfredaktor bulvárních titulů Nedělní Blesk a Šíp Martin Švehlák, chce konkurovat servisu České tiskové kanceláře (ČTK).

MM socky3

Adrian Sarbu je provozním ředitelem bermudské společnosti CME, majitele televize Nova a zároveň šéfem televizních aktivit CME v České republice, na Slovensku a v Rumunsku. Tiskovou agenturu Mediafax provozuje už od počátku devadesátých let v Rumunsku, kde se mu podařilo porazit státní agenturu Rompres. Český Mediafax chce vstoupit na trh letos v květnu a časem by rád vydávat až pět set zpráv denně.

Kromě textového zpravodajství plánuje Mediafax také obrazový, audio a video servis. Předpokládá se, že hlavním odběratelem agentury se stane televize Nova a její zpravodajský portál www.nova.cz, který by měl odstartovat ve stejnou dobu jako ostrý provoz Mediafaxu – 1. května. Na květen plánuje start také zpravodajský kanál Z 1.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.