Hlavní navigace

Messenger se osamostatňuje. Už nepotřebuje účet na Facebooku

Jan Beránek

Už i druhý z komunikačních aplikací Facebooku si pojede svou cestou a otevře se i lidem, kteří nemají největší světovou sociální síť rádi.

Aby Messenger zničil letitý a výdělečný operátorský byznys jménem SMS, bude potřebovat víc než současných 700 milionů měsíčních uživatelů. Teď ale dostává svobodu. Zatím tedy jen ve Spojených státech, Kanadě, Peru a Venezuele. 

Přitom už Messenger bez Facebooku sociální síť testovala před třemi lety v Indii. „Tehdy jsme byli teprve na půl cesty. Teď už jsme se dostali do stavu, kdy můžeme nabídnout službu lidem i bez toho, aby měli účet na Facebooku,“ tvrdí serveru Techcrunch šéf Messengeru David Marcus.

Nový systém bude fungovat tak, že Messenger si zanalyzuje telefonní čísla, která mu uživatel poskytne. Porovná je s těmi, které už Facebook zná a přidá mu je do seznamu. Zároveň budou moci uživatelé hledat lidi pomocí facebookového vyhledávače. „Je to takový rozšířený adresář. K dispozici jsou lidé ze současných kontaktů v mobilu a další se dají jednoduše dohledat,“ dodává Marcus. 

Content 2017 - tip Footshop

Novinka Messengeru nepomůže na trzích, kde je Facebook blokovaný, jako je třeba Čína. Může ale pomoci v zemích, kde sociální síť ještě nedominuje trhu. Zapadá ale do koncepce rychlejšího rozvoje služby. 

Službu totiž čeká mnohem vyšší zapojení do byznysu, především e-commerce a otevře se aplikacím třetích stran. Koneckonců už to Mark Zuckergerg a jeho lidé oznámili na poslední konferenci f8. Letos na jaře už firma také spustila webovou verzi chatovací služby

Našli jste v článku chybu?
25. 6. 2015 12:24
Petr (neregistrovaný)

Aneb jak nebýt na FB a přitom jim tam vytvořit kompletní profil s telefonním číslem a všemi kontakty. Nevidím žádnou motivaci pro ty, kteří FB nechtějí, aby se dali zlákat - i když chápu, že dost lidí jim na ten trik skočí, takže motivaci FB k tomuto kroku chápu.

25. 6. 2015 16:51
o.O (neregistrovaný)

Pokud budu předpokládat, že nejste paranoidní tučňák s alobalovou čepicí na hlavě, tak nevidím jediný důvod proč proti tomu prskat. Plno lidí, včetně mě, má Facebook jenom kvůli chatu. Takhle můžu Facebook zrušit a nepřijít o kontakty. Takže vítaný kompromis.