Hlavní navigace

Městské části nemají právo na vlastní vysílání v kabelovce

18. 5. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
18. 5. 2007

Kabelová společnost UPC vyhrála spor s městskou částí Praha 11, která se dožadovala, aby jí operátor vyčlenil jeden kanál v základní omezené programové nabídce kabelové televize pro místní vysílání. UPC se obrátila na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) s žádostí o právní rozbor, zda vysílací zákon dává všem městským částem nárok na prostor pro jejich infokanály v kabelovém vysílání.

MM socky3

Zákon totiž říká, že pokud městský úřad v příslušné lokalitě požádá kabelového operátora o poskytnutí prostoru pro místní infokanál, kabelová společnost ho musí uvolnit a toto místní vysílání musí zařadit do nejnižší a tudíž nejrozšířenější programové nabídky. Podle rozboru RRTV se ale toto ustanovení nevztahuje na jednotlivé městské části, nýbrž na města jako taková.

Zákon hovoří v tomto konkrétním případě o Praze jako celku, nikoli o jednotlivých městských částech, potvrzuje mluvčí UPC František Malina. Kdyby si takto požádaly o prostor všechny městské části, nevysílali bychom v programové nabídce Mini nic jiného než místní infokanály, dodal. UPC dnes zákazníkům v Praze nabízí vlastní infokanál UPC Express, v jehož rámci běží také zpravodajská smyčka z Prahy 13.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.