Hlavní navigace

Filmový kanál MGM v češtině odstartuje 26. října, ale jen s UPC

3. 10. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
3. 10. 2006

Nový filmový kanál v češtině, stanice Metro-Goldwyn-Mayer (MGM), zahájí vysílání ve čtvrtek 26. října. Agentuře ČTK to řekla Alena Blahovcová, ředitelka společnosti Zone Vision, zástupce MGM v České republice. Program se nejprve objeví v nabídce placené satelitní televize UPC Direct, do konce roku pak i v kabelových rozvodech. Termín zahájení kabelového vysílání MGM však závisí na registraci stanice u Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV).

MGM bude vysílat 24 hodin denně a využije archivu více než čtyř tisíc filmů včetně dvou stovek snímků oceněných Oscarem. V knihovně MGM se nachází například filmy Tanec s vlky, Mlčení jehňátek či Rain Man. Firma letos natáčela v Praze také nejnovější příběh Jamese Bonda. Pro televizní diváky je příznivá informace, že MGM nebude prémiovým, a tedy zvlášť zpoplatněným programem jako HBO nebo Cinemax. Přístup k němu budou mít předplatitelé rozšířené programové nabídky UPC na satelitu i po kabelu.

ICTZ23

Počet filmových kanálů v češtině se expanzí MGM rozšíří na deset. Kromě placených stanic HBO, HBO 2, Cinemax a Cinemax 2 po kabelu a satelitu vysílá také Hallmark, CS Film, Film+, FilmBox, Nonstop Kino, TCM. V příštím roce počet filmových stanic v České republice ještě stoupne, placený kanál HBO plánuje spuštění další stanice HBO Comedy. Ten se kromě satelitu a kabelu objeví také v nabídce IPTV, narozdíl od MGM.

Vysílání MGM pro střední a východní Evropu totiž zajišťuje společný podnik Metro-Goldwyn-Mayer Studios Inc. a majitele kabelové společnosti UPC, firmy Liberty Media (vlastněný půl na půl). UPC se bude snažit udržet exkluzivitu na vysílání MGM, aby měla konkurenční výhodu před IPTV od Telefóniky O2, ale také další placenou satelitní platformou Digi TV a menšími kabelovými operátory.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.