Hlavní navigace

Mezinárodní vysílací centrum pro Euro 2012 bude ve Varšavě

8. 6. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
8. 6. 2011

International Broadcast Center (IBC), které je jakýmsi centrálním bodem pro vysílatele během významných sportovních událostí, se bude při fotbalovém Euru 2012 nacházet v polské Varšavě v budově Expa XXI. Signál odtud tak bude putovat do více jak 200 zemí po celém světě. Sbíhat se tu budou nejen všechny vysílací trasy z Polska, které je jednou z pořádajících zemí, ale také z Ukrajiny.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Cena vysílacích práv pro Euro 2012 je okolo 130 milionů korun

Personál IBC bude čítat celkem tisíc lidí a počítá se s tím, že bude největším bodem pro média, který kdy byl v Polsku vybudován. Centrum se bude rozkládat na ploše 14 tisíc metrů čtverečních. Expo XXI jsme si vybrali po pečlivém uvážení a jsme pevně přesvědčeni o tom, že jde o dokonalou lokaci pro International Broadcast Center. Umístěna je v blízkosti centra, má výborné technické zázemí a zkušený tým, uvedl při této příležitosti ředitel komunikace UEFA Alexandre Fourtoy. Stavba IBC bude zahájena 25. března 2012 a jeho oficiální otevření je stanoveno na červen téhož roku. Chybět v něm nebudou ani obchody, restaurace, poštovní a kurýrní služby i bankomaty.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.