Hlavní navigace

Michal Petrov, šéf ekonomické redakce, odchází z České televize

12. 1. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
12. 1. 2011

Bývalý šéfredaktor zpravodajství České televize a jeden ze zakladatelů zpravodajského kanálu ČT 24 Michal Petrov opustí Kavčí hory. Nynější šéf ekonomické redakce ČT odejde z veřejnoprávní televize k 31. lednu, informoval zpravodajský server Euro.cz. Informaci mu potvrdil jak mluvčí ČT Ladislav Šticha, tak samotný Michal Petrov, který skončil na pozici šéfredaktora zpravodajství ČT loni v létě po výměně ředitele zpravodajství.

K TÉMATU: Novák šéfredaktorem zpravodajství ČT. Petrov povede ekonomiku

Tuto zprávu mohu potvrdit. O novém šéfovi ekonomické rubriky zatím rozhodnuto nebylo, řekl Šticha. Důvody Petrovova odchodu odmítnul pro Euro.cz komentovat. Od 1. února budu už pracovat jinde. Můj odchod má přímou souvislost se změnami, které souvisejí s tím, co je označováno jako restrukturalizace ČT. Zůstanu v oboru, ale konkrétnější být zatím nemůžu, řekl webu Petrov, jehož loni v létě na pozici šéfredaktora zpravodajství ČT nahradil Karel Novák.

ČTĚTE TAKÉ: Novinky ČT 24, ČT 4 a Nových médií České televize na rok 2011

Ctím zásady zaměstnanecké loajality, a proto bych se rád zdržel až do 31. ledna dalšího komentáře. Je však jasné, že spokojený člověk firmu neopouští. V opačném případě v kombinaci se zajímavou nabídkou odchází – a tak je to i se mnou, cituje Euro.cz Petrova, který v roce 2004 podílel společně s tehdejším ředitelem zpravodajství ČT Zdeňkem Šámalem na vzniku zpravodajské stanice ČT 24 a zůstal v ní i po Šámalově odchodu a nástupu nového ředitele zpravodajství Milana Fridricha.

ROZHOVOR: Noví šéfové ČT 24: Ubude tiskovek politických stran, bylo jich moc

CIF23

Když loni v létě generální ředitel ČT Jiří Janeček oznámil, že Milana Fridricha ve vedení zpravodajství nahradí Roman Bradáč, došlo i k personálním změnám ve vedení zpravodajství. Novým šéfredaktorem zpravodajství se stal Karel Novák a Michal Petrov postoupil o stupínek níž na místo vedoucího ekonomické redakce, jíž do té doby velela Pavlína Kvapilová, dnes zástupkyně šéfredaktora zpravodajství pro nová média a speciální projekty ČT 24.

Kam Petrov z České televize míří, není jasné. V konkurenční zpravodajské televizi Z1 se ale podle generálního ředitele Zdeňka Šámala neobjeví. Ředitel zpravodajství televize Nova Martin Ondráček serveru DigiZone.cz řekl, že o případném Petrovově nástupu do Novy „neví“. Zeptejte se tiskové mluvčí, odpověděl pouze.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).